Дуже мало. Медики визначили кількість кави, яка подвоює ризик смерті від серцевих захворювань

23 грудня 2022, 14:15
Кава вкрай шкідлива для певних груп населення (Фото:pixabay)

Кава вкрай шкідлива для певних груп населення (Фото:pixabay)

Дослідження, проведене в Японії, показало небезпеку улюбленого багатьма ранкового напою. Вона загрожує не всім, а лише людям із тяжкою формою гіпертонії.

Учасниками дослідження стали понад 6 570 чоловіків і більше 12 000 жінок, яким було від 40 до 79 років на момент початку експерименту. Їх відібрали з Японського спільного когортного дослідження з оцінки ризику раку — великого проспективного дослідження, проведеного в період з 1988 по 1990 серед людей, які проживали в 45 японських громадах. Учасники надали дані за допомогою медичних оглядів та самостійного заповнення анкет, що оцінюють спосіб життя, дієту та історію хвороби.

Відео дня

Протягом майже 19 років спостереження (до 2009 р.) було зареєстровано 842 випадки смерті від серцево-судинних захворювань. Аналіз даних з усіх учасників виявив:

  1. Вживання двох і більше чашок кави на день було пов’язане з збільшенням ризику смерті від серцево-судинних захворювань у людей з артеріальним тиском 160/100 мм рт.ст. або вище в порівнянні з тими, хто не пив кави.
  2. Вживання однієї чашки кави на день не було пов’язане з підвищеним ризиком смерті від серцево-судинних захворювань ні в кого з учасників незалежно від показників тиску.
  3. Споживання зеленого чаю не було пов’язане з підвищеним ризиком смертності від серцево-судинних захворювань ні у разі помірної гіпертонії, ні у разі тяжкої.

«Наше дослідження було спрямоване на те, щоб визначити, як кава впливає на людей з різним ступенем гіпертонії, а також вивчити вплив зеленого чаю на ту ж групу населення», — пояснив старший автор дослідження Хіроясу Ісо, доктор медицини, директор Інституту досліджень глобальної політики охорони здоров’я Японії.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X