Результати досліджень вражають. Вчені випробовують ліки від катаракти, які допоможуть уникнути операції

27 травня, 14:42
Катаракта — поширена проблема серед людей похилого віку (Фото:Wavebreakmedia/Depositphotos)

Катаракта — поширена проблема серед людей похилого віку (Фото:Wavebreakmedia/Depositphotos)

Група офтальмологів провела дослідження, яке допоможе зрозуміти, чи можна позбутися катаракти без відвідування хірурга. Раніше помутніння кришталика означало лише одне — оперативне втручання.

Операція із заміни кришталика — єдине, але аж ніяк не безпечне вирішення проблеми. Серед частих ускладнень після хірургічного втручання на оці відзначається крововилив, сухість рогівки, погіршення зору, інфікування.

Відео дня

Усе це підштовхує вчених до пошуку медикаментозного лікування катаракти. І деякі з них вже мають успіхи.

Група офтальмологів під керівництвом професора Пекінського університету Кяо Ванга зуміла досягти успіхів при роботі з мишами. Вчені використали 35 мишей з помутнінням кришталика, 26 з ним на поверхню правого ока нанесли оксистерол - стероїдну сполуку, лівий обробили нейтральним біополімером циклодекстрином.

Дев'ять мишей, що залишилися, увійшли до контрольної групи, їм не вводили жодних препаратів.

З'ясувалося, що оксистерол знизив помутніння кришталика на цілий 61% порівняно з циклодекстрином та групою, яка не отримувала жодного лікування.

Ці результати вже називають революцією в офтальмології. Щоправда, є одне але – метою дослідження були мутації αA- та αB-кристаліну, які часто викликають катаракту при старінні. Це поширена, але не єдина причина помутніння кришталика.

До того ж, ефективність оксистеролу була високою, але не перевищувала результативність застосування штучного кришталика, отже, очевидно, новому методу не вдасться замістити старий.

Доктор Ешлі Біссетт, фахівець з хірургії ока, яка не брала участі в експерименті, вважає, що медикаментозне лікування катаракти можна буде використовувати як допоміжний метод, який знизить залежність пацієнта від окулярів після операції.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X