Канабіс допоміг вилікувати один з найбільш поширених недугів в дерматології

18 травня 2021, 09:15
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американські дослідники університету Джонса Гопкінса виявили, що медична марихуана може істотно полегшити стан пацієнтів з хронічним свербінням.

Цей стан проявляється як виснажливе відчуття і часто знижує якість життя тих, хто страждає від нього, він також важко лікується.

У процесі дослідження вдалося вилікувати 60-річну афроамериканку з 10-річною історією хронічного свербіння.

Відео дня

Спочатку пацієнтка потрапила в Центр Джонса Гопкінса зі скаргами на сильний свербіж рук, ніг і живота. Під час огляду шкіри були виявлені численні гіперпігментовані опуклі висипи на шкірі.

Пацієнтці було запропоновано декілька видів лікування, включаючи кілька системних терапій, спреї для носа центральної дії, стероїдні креми і фототерапію, але всі вони зазнали невдачі.

Медики повідомляють, що вживання медичної марихуани — у вигляді куріння або в рідкій формі — принесло жінці майже миттєве покращення.

Дослідники вважають, що один з активних інгредієнтів медичної марихуани — тетрагідроканабінол, який широко відомий під абревіатурою ТГК, приєднується до рецепторів мозку, що впливають на нервову систему. Коли це відбувається, запалення й активність нервової системи знижуються, що також може призвести до зменшення шкірних відчуттів, таких як свербіж.

Медики вважають, що надалі необхідні дослідження для визначення дозувань, ефективності та безпеки медичної марихуани під час лікування різних підтипів людського свербежу.

Раніше НВ писав, нове відкриття дослідників з Університету Бен-Гуріона (BGU) в Ізраїлі показує, що медичний канабіс може знижувати кров’яний тиск у літніх людей.

Дослідження є першим у своєму роді, в якому основна увага приділяється впливу канабісу на артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень у дорослих старше 60 років з гіпертонією.

«Люди похилого віку є найбільш швидкозростаючою групою споживачів канабісу в медичних цілях, однак даних про безпеку серцево-судинної системи для цієї групи населення недостатньо», — говорить доктор Ран Абухасіра з факультету медичних наук BGU, одного з провідних медичних факультетів Ізраїлю.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X