Куріння марихуани більш шкідливе для легень, ніж тютюн — дослідження

16 листопада 2022, 11:27
Вчені зазначають, що необхідні додаткові дослідження, щоб підтвердити їхні висновки (Фото:Paul Einerhand / Unsplash)

Вчені зазначають, що необхідні додаткові дослідження, щоб підтвердити їхні висновки (Фото:Paul Einerhand / Unsplash)

Канадські вчені з’ясували, що канабіс може завдати більше шкоди легеням і дихальним шляхам курця, ніж тютюн.

У рамках своєї роботи дослідники з Оттавського університету та Оттавської лікарні вивчили рентгенівські знімки грудної клітини 56 курців каннабісу, 57 людей, які взагалі не курять та 33 осіб, які курили лише тютюн у період з 2005 по 2020 рік.

Відео дня

Серед тих, хто курив канабіс, вчені виявили вищі показники запалення дихальних шляхів та емфіземи — хронічного захворювання легень.

«Рівень куріння марихуани зростає, і громадськість вважає, що вона безпечна чи безпечніша, ніж (тютюнові) сигарети. Але ця робота викликає побоювання, що це може бути неправдою», — коментує результати дослідження Жизель Рева, радіолог з лікарні Оттавської.

Небезпеку марихуани для легенів вона пояснила відмінностями куріння. Так, канабіс палять нефільтрованим, на відміну від тютюну. Тому більше часток досягає дихальних шляхів, осідаючи там і дратуючи їх. Крім того, люди «зазвичай роблять великі затяжки та довше тримають дим у легенях» під час куріння марихуани, що також може вплинути на здоров’я дихальних шляхів.

Дослідники відзначають, що їхні результати не можна називати на 100% точними, оскільки деякі курці канабісу паралельно також курили тютюн, а деякі сканування легень дали «непереконливі результати». За їхніми словами, потрібні додаткові дослідження для уточнення результатів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X