Все дуже просто. Вчені знайшли спосіб значно знизити кров’яний тиск у жінок

26 липня, 17:27
Банани допомагають зберегти здоров’я серцево-судинної системи (Фото:VadimVasenin)

Банани допомагають зберегти здоров’я серцево-судинної системи (Фото:VadimVasenin)

Британські фахівці виявили, що вживання бананів, картоплі, пшениці та інших продуктів, що містять калій, дозволяє жінкам зменшити тиск на 13%.

У їхньому дослідженні, що проходило з 1993 по 1997 рік, взяли участь 25 тис. осіб обох статей. Вік учасників варіювався від 40 до 79 років. Фахівці провели опитування про харчові звички та стан здоров’я, а також регулярно брали зразки сечі в учасників.

Відео дня

З’ясувалося, що жінки, які вживали багаті калієм продукти, набагато рідше, ніж інші, стикалися з гіпертонією. Вчені провели додаткові дослідження та виявили, що кожне збільшення добового споживання цього макроелемента призводило до зниження систолічного (т.зв. верхнього) тиску на 2.4 мм рт.ст.

Після поправки на такі фактори, як вік, стать, індекс маси тіла, вживання тютюну, алкоголю та препаратів для схуднення, наявність діабету та серцевих нападів або інсультів в анамнезі, дослідники виявили, що у жінок з найвищим споживанням калію ризик серцево-судинних захворювань був на 13% нижчим, ніж в інших.

У чоловіків такого зв’язку виявлено не було.

Автори дослідження пов’язують результати з тим, що калій допомагає виведенню з організму натрію, надлишок якого може призвести до серцево-судинних захворювань.

«Добре відомо, що високе споживання солі пов’язане з підвищеним кров’яним тиском і підвищеним ризиком серцевих нападів та інсультів», — сказав автор дослідження доктор Ліфферт Фогт. Вчений говорить про те, що просте урізування споживання натрію не завжди можливе, тому що він зустрічається у перероблених продуктах у великій кількості.

Тож для збереження здоров’я серця Фогт рекомендує вживати багату на калій їжу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X