Актуально для багатьох. Лікарі виявили несподівану користь какао

3 серпня, 15:04
Какао допомагає знизити кров’яний тиск (Фото:JanPietruszka/Depositphotos)

Какао допомагає знизити кров’яний тиск (Фото:JanPietruszka/Depositphotos)

На думку дослідників з Університету Суррея, Великобританія, флавоноли, які містяться в какао, допомагають знизити кров’яний тиск.

Гіпертонія — одна з найпоширеніших проблем мешканців розвинутих країн. В Україні на неї страждають близько 35% населення.

Недавній експеримент британських лікарів дозволив знайти незвичайний та смачний спосіб знизити тиск надовго.

Відео дня

Вчені запропонували 11 людям капсули з флавонолами какао, після чого спостерігали їхній стан протягом 12 днів. Учасникам дослідження регулярно вимірювали тиск і з’ясувалося, що регулярне вживання флавонолів дозволяє знизити цей показник на 1,4 мм рт. ст. протягом 12 годин після прийому.

Щоправда, це працювало тільки з тими піддослідними, чий тиск був вищий за норму. У гіпотоніків та нормотоніків ефект не спостерігався.

Автори дослідження планують продовжити вивчення потенціалу флавонолів какао для застосування в клінічній практиці.

Тим часом інші британські фахівці виявили, що вживання бананів, картоплі, пшениці та інших продуктів, що містять калій, дозволяє жінкам знизити тиск на 13%.

Існують і методи, які працюють на людях обох статей. Вони показують ефективність у більшості випадків і не є складними для виконання.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X