Як перемогти старість. ТОП-3 нових тренди в косметології - фото

Як перемогти старість. ТОП-3 нових тренди в косметології

3 грудня 2019, 22:07

Які новинки косметології найкраще захистять шкіру від старіння

Одне з найсильніших бажань будь-якої жінки — як можна довше залишатися молодою і красивою.

Це бажання — головна опора світової індустрії косметології. І головний двигун косметологічного прогресу.

Відео дня

Які новинки косметології з'явилися сьогодні?

І головне — чи дійсно вони ефективні?

НВ спробувало розібратися в цьому разом з експертами індустрії.

Тренд № 1: Захист від цифрового старіння


М и живемо в оточенні гаджетів. Їхні екрани — джерела так званого HEV-випромінювання (High-energy visible), або, простіше кажучи, видимого світла.

А воно набуває на інформаційних просторах поганої слави.

Unsplash
Фото: Unsplash

Наприклад, сьогодні навіть з'явилося таке поняття, як світловий смог.

Його створюють неонове освітлення вулиць в темний час доби, електроприлади з вбудованими лампами синього світла.

Що в цьому поганого для нашого здоров'я?

«Для нормального вироблення мелатоніну — гормону, який регулює всі життєво важливі процеси в організмі, — необхідна повна темрява», — пояснює реабілітолог Вікторія Лапко.

Свічення електроприладів, вогні міста за вікном заважають цьому.

Крім того, за словами лікаря-ендокринолога, засновника «Dr.Silina Школа жіночого здоров'я» Наталії Силіної, джерела синього кольору стимулюють гіпоталамо-гіпофізарну зону, і людині складно заснути.

А ще самі HEV-промені називають головними винуватцями цифрового старіння і виникнення так званого Screen Face — екранного обличчя. Нібито вони, проникаючи в шкіру глибше за ультрафіолет, руйнують клітини, порушують процес регенерації і таким чином прискорюють старіння шкіри.

Цю хвилю підхопили (а, можливо, і створили) косметологічні концерни і запропонували засоби по догляду за шкірою, які захищають від негативного впливу синіх променів.

Про це говорить напис на упаковці: Blue light protect (захист від синього світла). Деякі компанії пішли ще далі і випустили засоби total protect, які захищають від ультрафіолетових, інфрачервоних і синіх променів.

Чи дійсно HEV-випромінювання таке небезпечне для нашої шкіри і чи потрібно від нього захищатися?

«Наразі наукових даних, які б підтверджували це на 100%, немає», — стверджує Тетяна Святенко, професор, д.м.н., експерт МОЗ за спеціальностями «Дерматовенерологія», «Дитяча дерматовенерологія», віце-президент Української Асоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів.

За її словами, вчені тільки ведуть дослідження в цьому напрямку.

Є, наприклад, робота 2014 року, яка показала, що синє світло викликає гіперпігментацію на темній шкірі, наприклад, у мулатів, афроамериканців. «Але глобально стверджувати, що воно негативно впливає на шкіру, не можна, — пояснює Тетяна Святенко. — Бракує також наукових даних, які доводять, що косметологічні засоби дійсно захищають від HEV-випромінювання».

Unsplash

Фото: Unsplash

Тренд № 2. Креми з активаторами теломерази


Н а кінцях наших хромосом знаходяться захисні «ковпачки» — теломери.

Згодом вони коротшають. У когось цей процес відбувається швидше, у когось — повільніше: залежить від генетики і способу життя.

І за однією з теорій старіння, чим коротше теломери, тим старіше людина. Оновлює їх фермент теломераза.

До речі, за «відкриття того, як хромосоми захищаються теломерами і ферментом теломеразою» американка Елізабет Блекберн у 2009 році отримала Нобелівську премію в галузі медицини.

«Активний цей фермент тільки під час ембріогенезу і онкопроцесу», — стверджує генетик, співзасновник проекти MyWayDNA Дарина Лосєва.

В інший час він «спить». І зараз активно просуваються космецевтичні продукти, які містять активатори теломерази (космецевтика — напрямок, сформований на стику косметології та фармакології).

Завдяки «пробудженню» ферменту виробники обіцяють, що сповільнитися процес старіння шкіри, відновитися її еластичність, скоротиться кількість і глибина зморшок.

На жаль, за словами Дар'ї Лосевої, наразі недостатньо наукових даних, які б підтвердили, що засоби з активаторами теломерази ефективні і безпечні.

JetSetter

Фото: JetSetter

Тренд № 3. Засоби «все включено»


С ьогодні все частіше можна зустріти напис на баночках з кремами all in one (все в одному) або all inclusive (все включено). Так позначають багатофункціональні засоби, яким під силу впоратися відразу з декількома завданнями. Наприклад, зменшити пігментацію, звузити пори, розгладити дрібні зморшки.

Такий підхід — один з головних світових трендів.

«Весь світ, включаючи фармацевтичний і косметологічний, намагається запропонувати своїм клієнтам зручний комплаенс. Це коли, наприклад, замість десяти баночок з різними засобами людина користується однією, — розповідає Тетяна Святенко. — Це дуже зручно в деяких випадках. Адже не кожна жінка, що працює, встигає виконати багатокроковий догляд за своєю шкірою. До того ж жирну або чутливу шкіру краще не перевантажувати великою кількістю засобів».

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X