Johnson & Johnson виплатить $8 млрд компенсації американцю, у якого раптово виросли груди

9 жовтня 2019, 13:15
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Суд зобов’язав компанію Johnson & Johnson виплатити величезну компенсацію американцеві, що постраждав від вживання її медичного препарату

26-річний американець Ніколас Мюррей подав до суду на Johnson & Johnson і зажадав компенсації через побічний ефект одного з лікарських препаратів цієї компанії.

Мюррей для лікування аутизму з дитинства 2003 року) вживав нейролептичний препарат Risperdal. Виявилося, що препарат має побічний ефект, який для чоловіків відверто небажаний. Це — гінекомастія, простіше кажучи, збільшення молочних залоз.

Відео дня

Препарат Risperdal розроблено для лікування шизофренії та біполярного розладу. Проте чимало медиків рекомендують його для своїх пацієнтів і в інших випадках.

Компанія Johnson & Johnson не попереджала споживачів про такий ефект, заявив Мюррей, посилаючись на збільшення своїх грудей, і зажадав компенсації.

Перше судове слухання у даній справі відбулося в 2015 році. Суд присяжних заявив про правомочність вимог Мюррея. Розмір компенсації тоді було встановлено доволі суттєвий — Мюррей мав отримати від Johnson & Johnson $1,75 млн.

Проте в 2018 році апеляційний суд штату Пенсільванія знизив розмір компенсації до $680 тис. Це не влаштувало Мюррея.

Він подав новий позов. Суд тривав півтора року і завершився розгромним для Johnson & Johnson вироком. Тепер суд ухвалив, що сума компенсації чоловікові, груди якого виросли через вживання медичного препарату з побічним ефектом, сягне нечуваних $8 млрд.

Представники Johnson & Johnson вже назвали рішення суду абсурдним, а присуджену Мюррею компенсацію «непропорційною». Компанія подасть апеляцію і судитиметься й надалі з Мюрреєм.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X