Через рак. Johnson & Johnson припиняє продаж дитячої присипки з тальком

12 серпня, 12:19
Johnson & Johnson замінює тальк у дитячій присипці на кукурудзяний крохмаль (Фото:Mike Segar/Reuters)

Johnson & Johnson замінює тальк у дитячій присипці на кукурудзяний крохмаль (Фото:Mike Segar/Reuters)

У 2020 році компанія припинила продаж присипки з тальком у Північній Америці через численні судові позови. Тепер вона планує замінити небезпечний компонент на кукурудзяний крохмаль у всьому світі.

Johnson & Johnson отримала близько 40 тис. позовів про шкоду здоров’ю. Багато з них були подані жінками з раком яєчників та мезотеліомою. Компанію звинувачували в тому, що тальк, що використовується нею, забруднений азбестом — небезпечним канцерогеном.

Відео дня

У відповідь представники компанії оголосили про припинення використання компонента. У США та Канаді — з 2020 року, а по всьому світу — з 2023 року.

При цьому, як вони запевняють, тальк, що використовується, абсолютно безпечний.

«Ми твердо переконані в результатах десятиліть незалежного наукового аналізу, проведеного медичними експертами по всьому світу, які підтверджують, що дитяча присипка Johnson’s на основі тальку безпечна, не містить азбесту і не викликає рак», — заявляє J&J.

Як альтернативу тальку вибрали кукурудзяний крохмаль — недорогий та безпечний компонент. Пляшечки з новим складом вже почали продаватися за межами Північної Америки.

Виявлення канцерогенних якостей у популярних речовин часто спричиняє суспільний резонанс.

Так, днями стало відомо, що найпоширеніший компонент побутової хімії викликає рак печінки.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X