Формула безсмертя. Вчені знайшли групу молекул, яка допоможе уникнути старіння

30 вересня, 14:04
Ізраїльським ученим вдалося дізнатися зламати ДНК людини і дізнатися про секрет вічної молодості (Фото:pixabay)

Ізраїльським ученим вдалося дізнатися зламати ДНК людини і дізнатися про секрет вічної молодості (Фото:pixabay)

Ізраїльські дослідники виявили в людському тілі молекули, які допомагають видалити старі та дефектні мітохондрії, замінивши їх на нові. Це продовжить життя клітин і допоможе їм працювати ефективніше.

Однією із найбільших проблем, що стоять перед медициною, є продовження життя без погіршення здоров'я. Професори Ейнав Гросс і Шмуель Бен-Сассон з Єврейського університету в Єрусалимі представили світові своє дослідження, в якому описується група молекул, що дозволяє клітинам відновлювати пошкоджені компоненти, зберігаючи таким чином їхню життєздатність.

Відео дня

Для демонстрації ефективності молекул було використано модель людського тіла. Дослідницька група вивчила, як різні методи лікування впливають на тривалість та якість життя, та змогла успішно продемонструвати, що вони можуть захистити як організм загалом, так і окремі клітини людини від вікових змін.

Основна причина старіння клітин - знос мітохондрій, пояснюють вчені.

Ці органели є своєрідними акумуляторами для клітин. Вони зношуються і з кожним роком дедалі гірше відновлюються.

Цей дегенеративний процес лежить в основі багатьох вікових захворювань, таких як хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона, серцева недостатність та саркопенія, частота яких зростає з кожним роком. Дослідження Гросса і Бен-Сассона показує, що є спосіб уповільнити цей процес і навіть повністю зупинити його.

"Ми сподіваємося, що в майбутньому нам вдасться значно відстрочити розвиток багатьох вікових захворювань та покращити якість життя людей", - говорить Бен-Сассон. Професор уточнює, що знайдені ним та його колегами молекули можуть випускатися у таблетованій або капсульованій формі і тому пацієнтам буде зручно їх приймати.

Дослідницька група започаткувала стартап Vitalunga, який вже розпочав розробку відповідного препарату.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X