iPhone винен. Після появи смартфонів люди стали частіше отримувати травми

6 грудня 2019, 13:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Згідно з новими дослідженнями, відтоді як мобільні телефони почали ставати розумнішими, вони почали становити більшу небезпеку для людей, що відволікаються.

Дослідники з США виявили, що до появи смартфонів мобільні телефони становили меншу загрозу головам і обличчям своїх власників.

З 2007 року — року випуску першого iPhone — кількість травм голови, викликаних мобільними телефонами, зросла. Це число продовжувало зростати протягом останнього десятиліття.

Відео дня

«Телефон перетворився з просто телефону на мобільну платформу. Старі телефони не так сильно відволікали людей, щоб вони спотикалися. Вони також не падає з рук людей і в них не було медичної небезпеки, яка називається Pokémon Go», — говорить автор дослідження Борис Пасховер, хірург в Медичній школі Rutgers New Jersey.

Пасховер зібрав дані за період з 1998 по 2017 рік про травми голови і шиї, пов’язаних з мобільними телефонами, з бази даних Національної системи електронного спостереження за травмами (NEISS), в якій зберігається інформація про травми, які лікуються у відділеннях невідкладної допомоги приблизно в 100 лікарнях США. Потім команда використовувала цю інформацію для оцінки загальної кількості травм, пов’язаних з мобільними телефонами в країні.

100 лікарень в базі даних повідомили про 2501 випадок травм, пов’язаних з мобільними телефонами, в період з 1998 по 2017 рік, що, за оцінками авторів, еквівалентно трохи більше 76 000 травм по всій країні за той же період часу. Близько 40 відсотків травм були у людей у віці від 13 до 29 років, і найбільш поширеним діагнозом був глибокий поріз.

Травми від мобільних телефонів підрозділяються на дві приблизно рівні категорії: прямі механічні травми (наприклад, хтось кидає телефон в обличчя або б'є телефоном одного зі своїх молодших братів і сестер) і травми, пов’язані з використанням телефону, наприклад, коли хтось спотикається на тротуарі під час перегляду стрічки Instagram.

Діти у віці до 13 років набагато частіше страждають від прямих травм — на їх частку припадає 82 відсотки травм цієї групи — в той час як літні люди старше 50 років більш схильні до ризику травм другої групи.

Для Пасховера травми, пов’язані з використанням смартфона, є найбільш серйозними. Більшість з цих травм сталося, коли люди відволікалися; вони їхали і відправляли смс, або гуляли, дивлячись у свої телефони. Дев’яносто з травм, на які він дивився, відбулися тому, що Pokémon Go відволік людей.

Важливо відзначити, що більшість травм були не дуже серйозними. Майже 95 відсотків людей, які повідомили про травми, або проходили лікування у відділенні і негайно відправлялися додому, або відправлялися додому взагалі без лікування.

Приблизно 76 000 передбачуваних травм складають лише близько 4000 на рік, що становить менше половини від числа дітей, які щороку звертаються до відділення невідкладної допомоги з опіками від супу, і 0,02% від числа людей, які отримали травми на батутах в 2017 році. З іншого боку, дослідження включало тільки травми голови і шиї. Крім того, цифри, ймовірно, набагато нижче, ніж фактична кількість травм.

«Я думаю, що це сильно занижене. Якщо хтось йде по вулиці, і падає, він не збирається говорити, що він дурень і дивився на свій телефон. Ні, вони просто кажуть, що спіткнулися і впали», — підкреслив хірург.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X