Боротьба з раптовою смертю. Канадські фахівці здійснили прорив у лікуванні інсульту

30 червня, 08:44
Ішемічний інсульт — частий та небезпечний для життя стан (Фото:stockdevil666/Depositphotos)

Ішемічний інсульт — частий та небезпечний для життя стан (Фото:stockdevil666/Depositphotos)

Велике клінічне дослідження показало, що тенектеплаза (TNK), безпечний, добре переносимий препарат, який зазвичай використовується як засіб для руйнування тромбів при серцевих нападах, є ефективним засобом лікування гострого ішемічного інсульту.

TNK може стати ефективною заміною існуючої терапії. Зараз для розчинення кров’яних згустків використовується альтеплаза (tPA), але вона має ряд недоліків. Цей препарат складніше вводити — він подається через інфузійну помпу протягом певного часу, що може бути важко при транспортуванні пацієнта до лікарні.

Відео дня

Тенектеплаза вводиться за допомогою ін'єкції протягом кількох секунд і відразу починає діяти, що важливо, оскільки при інсульті кожна хвилина на рахунку.

Дослідження показало, що TNK прикріплюється до тромбу на більш тривалий період часу, ніж tPA, що означає, що кровотік відновлюється швидше, а ефект продовжується довше.

Те, що в майбутньому у людства з’явиться ефективніший і простий у застосуванні препарат, дає можливість врятувати безліч життів. Інсульт, як і раніше, одна з головних причин смертності в різних країнах і скорочення числа його випадків є ключовим завданням для медицини.

«Це справді важливе відкриття, яким я ділюся зі своїми колегами від узбережжя до узбережжя, — каже доктор Біджой Менон, автор дослідження. — Завдяки цій співпраці ці відкриття можуть зробити революцію у лікуванні інсульту в усьому світі».

В експерименті Менона брали участь 22 канадські медичні центри, що спеціалізуються на лікуванні інсульту.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X