Вічний двигун. Людське серце здатне відновлювати себе — і ось як це відбувається

30 травня, 11:31
Серце здатне самовідновлюватись за рахунок імунних клітин (Фото:Spectral/Depositphotos)

Серце здатне самовідновлюватись за рахунок імунних клітин (Фото:Spectral/Depositphotos)

Вчені з Північно-Західного університету в Іллінойсі, США, з’ясували, що імунні клітини здатні відновлювати серцевий м’яз.

Вивчення механізму відновлення організму після серцево-судинних катастроф - перший крок на шляху зменшення смертності. У більшості розвинених країн інфаркти входять до найпоширеніших причин смерті. Вчені сподіваються, що дізнавшись докладніше про саморегенерацію організму, вони зможуть стимулювати процес у тяжких хворих, допомагаючи зберегти їх життя.

Відео дня

Фахівці із Північно-Західного університету наблизилися до вирішення цього завдання. Вони з'ясували, що у відновленні серцевого м'яза після інфарктів беруть участь лімфатична система та імунітет. Ключову роль цьому процесі виконують макрофаги. Ці клітини відомі як перша лінія захисту організму від інфекційних захворювань.

З'ясувалося, що їхня роль не обмежується боротьбою з вірусами та бактеріями.

Американські медики виявили, що макрофаги активізуються після серцевого нападу, ймовірно, з метою знищення пошкоджених та мертвих клітин. При цьому вони виробляють білок VEGFC, який називають фактором росту ендотелію судин.

Саме він допомагає регенерувати судинну систему у місці поразки. Цей процес називається ефероцитоз. Проблеми з ним можуть спричинити серцеву недостатність, а згодом і серцево-судинну катастрофу.

Отримані вченими під час досліджень дані не вичерпні. У майбутньому лікарі сподіваються дізнатися більше про відновлювальні процеси в організмі в цілому та в серці зокрема.

За словами медиків, це допоможе втрутитися на ранній стадії серцевої недостатності та уникнути масштабних проблем.

Раніше НВ Здоров'я писав про те, що група офтальмологів провела дослідження, яке допоможе зрозуміти, чи можна позбутися катаракти без відвідування хірурга. Результати були неоднозначними, але все ж таки обнадійливими.

А вчені з Медичної школи Університету Каліфорнії в Сан-Дієго змогли відредагувати гени, які відповідають за розвиток аутизму. Це крок у бік лікування для мільйонів дітей.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X