Біда не приходить одна. Стало відомо, які хвороби збільшують ризик деменції вдвічі

21 червня, 16:17
Зберегти ясність розуму в похилому віці можна, але необхідно дотримуватися здорового способу життя (Фото:unsplash)

Зберегти ясність розуму в похилому віці можна, але необхідно дотримуватися здорового способу життя (Фото:unsplash)

Деменція не є нормою фізіологічного старіння, але з віком ризик її розвитку зростає. Шведські лікарі з’ясували, у кого з людей похилого віку ймовірність деградації мислення зростає вдвічі.

Шведське національне дослідження старіння та догляду тривало протягом 12 років. У ньому брали участь 2577 жителів Стокгольму віком від 60 років. Через багато років лікарі констатували, що деменція вдвічі частіше розвивалася у тих учасників, чий анамнез включав два і більше кардіометаболічних захворювання.

Відео дня

Під останніми маються на увазі діабет 2 типу, інсульт та хвороби серця.

При цьому наголошується, що чим більше захворювань було в учасника — тим вищими були ризики захворіти на когнітивне порушення. У участників з одним кардіометаболічним розладом ризики деменції не перевищували загальний показник у популяції.

Результати дослідження викликали бурхливу реакцію у медичному співтоваристві. Багато лікарів повідомили, що підозрювали про зв'язок серцево-судинних, а також метаболічних порушень та деменції, але через відсутність повноцінних спостережень не могли уявити небезпеку поширених інфарктів та діабету для когнітивних здібностей.

Експерти кажуть, що висновки зі шведського дослідження полягають в тому, що необхідно намагатися запобігти кардіометаболічним порушенням.

"Дотримуйтесь здорової дієти з великою кількістю овочів, з низьким вмістом цукру та перероблених продуктів, і регулярно займайтеся спортом, — каже Скотт Кайзер, американський геріатр і директор відділу когнітивного здоров'я людей похилого віку. — Це майже чудодійні ліки, які допоможуть запобігти цим станам".

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X