Нова надія? Штам Омікрон може дати «суперімунітет» до коронавірусу

24 січня, 11:29
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Медики заговорили про суперімунітет (Фото:REUTERS/Carlos Osori)

Медики заговорили про суперімунітет (Фото:REUTERS/Carlos Osori)

Попередні дані свідчать, що у людей, які заразилися варіантом Омікрон після вакцинації, може розвинутись суперімунітет.

Незважаючи на оптимістичні результати досліджень, експерти зі США попереджають, що COVID-19 "все ще непередбачуваний".

Справа в тому, що більшість даних, які ми маємо, відносяться до того часу, коли домінував штам Дельта, але нові дані свідчать про те, що те ж саме може бути вірним і для Омікрона.

Відео дня

Дослідники, що стояли за недавнім дослідженням Орегонського університету здоров'я і науки, проведеним під час хвилі Дельти, описали цей подвійний захист як «надімунітет» — відкриття, яке припускає, що люди з вакциною та попередньою інфекцією рідше за інших заражалися COVID-19 у варіанті Дельта.

Хоча дані про штам все ще надходять, ранні дослідження з Австрії (що ще не пройшли експертну оцінку) показують, що те саме може бути вірним для вакцинованих людей, які заразилися COVID-19 в останні тижні.

Але новий тип імунітету не означає кінець COVID-19. Експерти в галузі охорони здоров'я, як і раніше, стурбовані тим, що інфекція COVID-19 непередбачувана.

«Ви були б божевільним, якби спробували заразитися цим. Це як грати з динамітом», - сказав доктор Роберт Мерфі з медичної школи Файнберга Північно-Західного університету.

При цьому суперімунітет не працює без основи вакцинації - сама по собі природна інфекція не принесе нічого, крім нормального імунітету, потенційно високих медичних рахунків та ризиків тяжкої хвороби та тривалого COVID-19.

У вакцинованих людей, які перенесли проривні інфекції під час дельта-хвилі, антитіла вироблялися на рівні до 1000% ефективніше, ніж після другого щеплення від Pfizer.

"Не тільки рівень антитіл високий, а й здатність перехресно нейтралізувати різні варіанти надзвичайно висока", - сказав Фікаду Тафессе, співавтор дослідження в Орегоні.

Дослідники ще не зібрали дані, щоб зрозуміти, як суперімунітет тримається проти Омікрона, але Тафессе був налаштований оптимістично.

«Ми думаємо, що люди з проривною інфекцією матимуть високий рівень захисту навіть від Омікрона», — сказав він, але посміявся з перспективи спробувати передбачити, що буде далі. "Я маю на увазі, ми говоримо, що зараз це суперімунітет, так що ж буде далі - супер-пупер імунітет?"

Раніше НВ писав, що директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у Європі Ганс Клюге заявив, що в найближчі тижні або місяці захворюваність на коронавірус в європейських країнах піде на спад.

"Цілком імовірно, що регіон рухається до свого роду ендшпілю пандемії", - заявив Клюге.

Він зазначив, що через стрімке поширення штаму Омікрон та вакцинації незабаром у більшості жителів Європи буде імунітет до коронавірусу. У той же час до кінця року пандемія може повернутися.

«Протягом кількох тижнів і місяців буде глобальний імунітет, чи то завдяки вакцині, чи тому, що люди мають імунітет через інфекцію, а також через зниження сезонності. Ми очікуємо, що настане період спокою, перш ніж COVID-19 повернеться до кінця року, але не обов'язково, що пандемія повернеться», - заявив Клюге.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X