Будемо хворіти? У більшості заражених не виникає імунітет до коронавірусу — дослідження
Вчені з Китаю та США заявили, що у людей, які перенесли коронавірус, вкрай рідко виробляються антитіла до нього. Це підтверджує аналіз даних про медпрацівників, які контактували із зараженими.
На початку пандемії коронавірусу багато противників карантину захоплювалися прикладом Швеції: там влада вирішила серйозно не обмежувати життя людей, і залишила відкритими більшість громадських закладів.
Місцеві епідеміологи сподівалися на те, що більшість людей перенесуть хворобу у легкій формі, і у них виробиться імунітет до нового коронавірусу SARS-CoV-2.
Але нещодавно у Швеції підтвердили, що імунітет з’явився у незначної кількості людей, і багатьох смертей від COVID-19 можна було б уникнути, ввівши більш суворі обмеження.
Це може означати, що рішення відмовитися від карантину і покластися на природну здатність людського організму виробляти антитіла до схожих вірусів було передчасним.
Тим більше, що якісних досліджень з цього приводу досі не було.
Нова робота вчених з Китаю і США як раз підтверджує невдалу епідеміологічну політику Швеції: згідно з результатами дослідження, яке опублікували на порталі medRxiv і яке ще не пройшло експертну перевірку, імунітет до коронавірусу виробляється у мізерної кількості заражених.
Вчені з’ясували це, проаналізувавши дані про 23 тис. медпрацівників в Ухані, які безпосередньо контактували з пацієнтами з COVID-19.
Автори роботи дійшли висновку, що як мінімум 25% з цих медпрацівників контактували з вірусом. При цьому, тільки у 4% з них виявили антитіла.
«У людей навряд чи виробляються тривалі захисні антитіла проти цього вірусу», — заявили дослідники.
Результати цієї роботи означають, що подібні Швеції стратегії громадської охорони здоров’я, так само як і розробка терапії і вакцин на основі антитіл, можуть виявитися неефективними і суперечити тому, що вчені знають про новий коронавірус.
Крім того, дослідження китайських і американських вчених ще раз підтверджує, що введення так званих імунних паспортів, які анонсували у декількох країнах, може тільки погіршити епідемію і привести до ще більшої кількості заражених.
Однак, за словами директора досліджень по розробці антитіл у Південному медичному університеті Гуанчжоу Но Ву Йінгсонга, до досліджень подібного роду варто ставитися з обережністю, оскільки часто тести на антитіла дають помилкові результати.
«Ще є багато фундаментальних речей у новому коронавірусі, які ми не розуміємо», — заявив Йінгсонг.
Як уже писав НВ, пару тижнів тому вчені з Франції провели аналогічне дослідження, використовуючи дані медпрацівників, які контактували з хворими COVID-19 у декількох лікарнях Страсбурга.
Автори роботи заявили, що у людей, які перенесли коронавірус у легкій формі, насправді можуть вироблятися антитіла, що дозволяють їм захиститися від повторного зараження як мінімум на кілька тижнів.
«Ми знали, що у людей з важкими формами захворювання виробляються антитіла протягом 15 днів після появи симптомів. Тепер ми знаємо, що це також стосується тих, хто перехворів у легкій формі, навіть якщо рівень антитіл, ймовірно, слабкіший», — сказав Арно Фонтанет, керівник глобального департаменту охорони здоров’я у Інституті Пастера.
Правда, у французькому дослідженні вчені проаналізували дані тільки 160 медпрацівників.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.