Звичайна застуда? Вчені показали, як віруси підвищують імунітет проти коронавірусу SARS-CoV-2

23 листопада 2021, 12:34
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Імунітет формується не лише від вакцинації (Фото:REUTERS/Wolfgang Rattay)

Імунітет формується не лише від вакцинації (Фото:REUTERS/Wolfgang Rattay)

Команда дослідників зі Швейцарії виявила компонент, який сприяє імунітету проти SARS-CoV-2 — попередні реакції антитіл на інші коронавіруси.

Чотири коронавіруси, які вже давно циркулюють у людській популяції та викликають легкі застуди, можуть зменшувати ймовірність госпіталізації при COVID-19.

«Люди, які мали сильну імунну відповідь на інші коронавіруси людини, також мають деякий захист від інфекції SARS-CoV-2», — зазначила Олександра Тркола, голова Інституту медичної вірусології UZH.

Відео дня

Автори використовували спеціально розроблений аналіз для перевірки рівнів антитіл проти чотирьох інших людських коронавірусів у 825 зразках сироватки, які були взяті до появи SARS-CoV-2. Вони також досліджували 389 зразків донорів, інфікованих SARS-CoV-2. Об'єднання цих аналізів з комп’ютерними моделями дозволило команді точно передбачити, наскільки добре антитіла будуть зв’язуватися з вірусами, що вторгаються, і нейтралізувати їх.

Дослідники змогли продемонструвати, що люди, які заразилися SARS-CoV-2, мали нижчі рівні антитіл проти коронавірусів, що викликають застуду, у порівнянні з неінфікованими людьми. Крім того, люди з високим рівнем антитіл проти нешкідливих коронавірусів були з меншою ймовірністю госпіталізовані після зараження SARS-CoV-2.

«Наше дослідження показує, що сильна відповідь антитіл на коронавіруси людини збільшує рівень антитіл проти SARS-CoV-2. Відповідно, людина, яка отримала імунітет до нешкідливих коронавірусів, також краще захищена від важких інфекцій SARS-CoV-2», — каже Тркола.

Цей тип імунної відповіді називається перехресною реактивністю, і він також виникає з відповідями Т-клітин, додаткової лінії імунної системи в захисті від інфекцій.

Поки не відомо, чи ця перехресна реактивність працює у зворотному напрямку. Ще належить з’ясувати, чи забезпечує імунітет до SARS-CoV-2, наприклад, шляхом вакцинації, захист від інших коронавірусів людини.

«Якщо імунітет SARS-CoV-2 також пропонує певний ступінь захисту від зараження іншими коронавірусами, ми будемо значно ближчими до досягнення комплексного захисту від інших коронавірусів, включаючи будь-які нові варіанти», — пояснює вірусолог. Ця ідея також підтверджується тим фактом, що перехресний захист заснований не тільки на антитілах, але, найімовірніше, також на Т-клітинах.

Раніше НВ писав, що компанії Pfizer та BioNTech заявили, що їхня вакцина ефективна на 100% для дітей віком від 12 до 15 років.

Як повідомляє пресслужба Pfizer, дані ґрунтуються на оновлених результатах третьої фази випробувань, у яких брали участь 2228 дітей віком від 12 до 15 років. Серед них зафіксували 30 випадків COVID-19, і всі 30 — у групі плацебо, що свідчить про ефективність 100%.

Випробування проходили з листопада 2020 року до вересня 2021 року. Компанія буде використовувати отримані дані, щоб подати заявку на розширення схвалення вакцини для дітей віком від 12 років.

Раніше у Pfizer/BioNTech заявили, що їхня вакцина безпечна і викликає стійку імунну відповідь у дітей від 5 до 11 років.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X