Ілон Маск і Кім Кардаш’ян худнуть за допомогою «чарівних» ін'єкцій. Але лікарі попереджають про небезпеку цього методу

21 жовтня, 09:50
У улюбленого засобу для схуднення Ілона Маска є серйозні побічні ефекти (Фото:REUTERS/Joe Skipper)

У улюбленого засобу для схуднення Ілона Маска є серйозні побічні ефекти (Фото:REUTERS/Joe Skipper)

Ін'єкції пептиду семаглутиду, що набирають популярності, допомагають скинути до 15% ваги. Препарат схвалений FDA для лікування ожиріння, але має безліч побічних ефектів.

Семаглутид є агоністом рецепторів глюкагоноподібного пептиду ГПП-1, який бере участь у регуляції апетиту та вуглеводному обміні шляхом розщеплення глюкози у крові.

Відео дня

Тобто, з одного боку, препарат притуплює почуття голоду, а з іншого — змушує організм швидше витрачати енергію. Крім того, семаглутид позитивно впливає на ліпіди плазми, знижує систолічний артеріальний тиск і зменшує запалення.

Ця речовина схвалена для застосування Управлінням санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США завдяки своїй ефективності в лікуванні ожиріння. Але ін'єкції пептиду стали популярними не тільки серед безумовних показань для його застосування, але й серед блогерів і знаменитостей. У його застосуванні зізнавалися Ілон Маск і Кім Кардаш’ян, які мають велику та лояльну аудиторію.

Семаглутид, як і всі працюючі ліки, має побічні ефекти. Вони можуть бути як цілком невинними на кшталт невеликого розладу шлунка, так і серйознішими, наприклад: сплутаність свідомості, спонтанні кровотечі або непритомність. Фахівці клініки Мейо попереджають про півсотню побочок, після яких варто негайно звернутися до лікаря.

Крім відомих та описаних в інструкції, деякі фахівці відзначають і досить незвичайні прояви. Так, дієтолог Наталія Гридіна говорить про випадки появи або загострення депресії у своїх пацієнтів, які худнули за допомогою пептиду.

Імовірність виникнення всіх цих несприятливих подій багато в чому залежить від режиму застосування препарату, зростаючи у разі передозування.

Крім того, існує низка протипоказань. Семаглутид і лікарські препарати на його основі не рекомендуються при цукровому діабеті І типу, вагітності та під час періоду грудного вигодовування, при печінковій недостатності тяжкого або термінального ступеня, а також при деяких видах гострої серцевої недостатності.

Бажаючі схуднути за допомогою «чарівного» уколу повинні розуміти, що випробування його ефективності проводилися на пацієнтах, які дотримувалися дієти і займалися фізичною активністю. Без цього препарат не працюватиме — чи працюватиме, але недовго.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X