Прорив у діагностиці. Британські дослідники створили швидкий тест на хворобу Паркінсона

3 жовтня, 10:50
Хворобу Паркінсона тепер можна буде діагностувати набагато швидше (Фото:unsplash)

Хворобу Паркінсона тепер можна буде діагностувати набагато швидше (Фото:unsplash)

Дослідники з Манчестера розробили аналіз, який дозволить виявити хворобу за шкірною пробою.

Зазвичай пацієнту з підозрою на хворобу Паркінсона доводиться пройти кілька специфічних тестів, перш ніж підтвердити діагноз. До цього переліку входять огляд у невролога, електроенцефалографія, електроміографія, МРТ мозку, аналіз крові, УЗД судин шиї та голови.

Відео дня

Британські вчені планують суттєво скоротити цей шлях. Вони виявили, що у пацієнтів із хворобою Паркінсона змінюється склад шкірного сала. Саме на цьому факті заснований новий тест. Людині з підозрою на цю недугу запропонують здати шкірний мазок, після чого масспектрометричний аналіз дозволить визначити відмінності в хімічному складі себуму, які говорять про хворобу, що розвивається.

Цікаво, що вплив паркінсонізму на хімічний склад шкірного сала було відкрито не лікарями. Шотландка Джой Мілн, яка страждає на гіперосмію, виявила, що запах тіла її чоловіка змінився. Дуже скоро йому було поставлений діагноз хвороба Паркінсона. Вона пов’язала ці дві події та повідомила лікарів.

Дослідження показало, що склад людського себуму дійсно змінюється через хворобу. Зазвичай він складається з 4 тис. унікальних сполук, з яких 500 змінюються у зв’язку із паркінсонізмом.

У майбутньому вчені сподіваються продовжити діагностику за ароматичними сполуками у складі шкірного сала. Подібні тести точні, прості для пацієнтів і дозволяють отримати результат лише за кілька хвилин.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X