Зустрічається лише у чоловіків. У Британії виявили ранній симптом хвороби Паркінсона

12 червня, 16:06
Фахівець виявив ранню ознаку хвороби Паркінсона у чоловіків (Фото:Lighthunter/depositphotos)

Фахівець виявив ранню ознаку хвороби Паркінсона у чоловіків (Фото:Lighthunter/depositphotos)

Одна з проблем хвороби Паркінсона — пізня діагностика. Зазвичай пацієнти звертаються по допомогу вже після того, як функції мозку суттєво постраждають. Фахівцям вдалося виявити симптом, який дозволить завчасно виявити хворобу.

Британський вчений Абідемі Ідова Отаїка провів масштабне спостереження за 3830 чоловіками. Протягом 12 років фахівець аналізував сновидіння пацієнтів, щоб перевірити своє припущення щодо зв’язку тривожних снів із хворобою Паркінсона.

Відео дня

У середньому упродовж 7,3 року після початку спостережень у 91 учасника розвинувся паркінсонізм.

Отаїку з’ясував, що у тих, хто бачив тривожні сни, ризик появи цієї хвороби зростав удвічі порівняно з іншими.

Спеціаліст вважає, що тривожні сни можуть свідчити про початок продромального (того, що йде до появи симптомів) періоду хвороби.

Він сподівається, що результати його дослідження допоможуть діагностувати хворобу Паркінсона до того, як руйнівний процес зайде надто далеко.

Паркінсонізм серйозне захворювання, що інвалідизує. Протягом багатьох років лікарі намагаються вилікувати його, використовуючи медикаментозні та хірургічні методи.

Поки що гарантовано ефективної терапії немає, але фахівці проводять експерименти з тваринами, сподіваючись її отримати.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X