Дослідники знайшли несподіване пояснення хвороби Альцгеймера

7 квітня, 06:55
Шлунок, мозок та імунна система сильно пов’язані (Фото:pixabay)

Шлунок, мозок та імунна система сильно пов’язані (Фото:pixabay)

Використовуючи найбільше з будь-коли проведених асоціативне дослідження мікрофлори кишечника людини, група дослідників зі США встановила явний зв’язок між хворобою Альцгеймера і мікробіотою ШКТ.

Аналіз вчених виявив не тільки генетичний зв'язок між різними видами кишкових бактерій та діагнозом хвороби Альцгеймера, але також зв'язок між мікробами та генетичним фактором ризику нейродегенеративного розладу.

Відео дня

Дослідження підкреслює взаємодію генетичних факторів та запальної мікрофлори кишечника при здоровій функції мозку.

Протягом усього життя наші тіла колонізуються безліччю бактерій, грибків та вірусів, існуванню яких не перешкоджає імунна система. Іноді такий симбіоз може бути взаємовигідним. Мікроби отримують місце для життя, а ми отримуємо захист від шкідливих мікроорганізмів.

Це не означає, що баланс завжди гармонійний. Зміни в нашій імунній системі можуть дати деяким видам перевагу над іншими. Так само зміни у складі мікробів - наприклад, у результаті змін у нашому раціоні - можуть сильно вплинути на функціонування організму. На краще чи на гірше.

Ця екосистема досить нестабільна і часом настає дисбаланс.

В останні роки дослідники зосередилися на вивченні взаємодії бактерій у ШКТ, імунної системи та неврологічним функціонуванням, та знайшли зв'язок між дегенерацією деяких ділянок мозку, а також дисбалансом кишечника.

Обсерваційні дослідження показали зниження різноманітності кишкових мікробів у людей із хворобою Альцгеймера. При цьому лабораторні аналізи показали, що кишкові бактерії можуть виділяти хімічні речовини, які можуть викликати запальні сигнали в головному мозку.

Ускладнює справу ген, який бере участь у переміщенні жирів через кров, відомий як аполіпопротеїн Е (АРОЄ). Один із трьох його варіантів, відомий як E4, є маркером генетичного ризику розвитку хвороби Альцгеймера. Чому так відбувається, вченим поки що незрозуміло, хоча вони знайшли підтвердження того, що його наявність також погіршує стан мікрофлори кишечнику.

Це останнє дослідження зв'язку між мікробами, APOE E4 та хворобою Альцгеймера дає ще переконливіші докази взаємозв'язку нервової та імунної систем із ШКТ.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X