Британські медики розповіли, до яких наслідків призводить навіть легка форма COVID-19

20 липня 2020, 10:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нове дослідження показало, що для деяких людей, у яких були відносно легкі симптоми коронавірусу, відновлення може зайняти кілька тижнів.

Серед наслідків COVID-19 вчені виділили хронічну втому, прискорене серцебиття, м’язові болі.

Хронічна втома, яка визначається як втома, що триває більше шести тижнів, розпізнається в багатьох різних клінічних ситуаціях, в тому числі, як з’ясувалося, і після перенесеного коронавірусу. Близько 10 відсотків з 3,9 млн людей, які описують свої симптоми за допомогою додатка COVID Symptom Study, мають ефекти, що тривають більше чотирьох тижнів.

Відео дня

Хронічна втома не входить в сферу компетенції якої-небудь однієї медичної спеціальності, тому її часто ігнорують у навчальних планах медичних шкіл, а лікарі погано підготовлені до діагностики та лікування хронічної втоми. При цьому, оскільки COVID-19 є новим захворюванням, лікарі ще не знають, як впоратися з втомою після COVID.

Проте, дослідники виявили, що базові рівні двох молекул в організмі, які сприяють запаленням — інтерлейкін-6 та інтерлейкін-10 — передбачали подальший розвиток хронічної втоми у людей. Особливий інтерес представляють ті ж самі прозапальні молекули в «цитокіновому штормі» у важко хворих пацієнтів з COVID-19.

Раніше НВ писав, що дослідники з Королівського коледжу Лондона виділили шість основних форм захворювання, що викликається коронавірусом, які відрізняються один від одного за симптомами і тяжкості перебігу хвороби.

Вчені у своїх висновках спиралися на дані про симптоми, які спостерігалися в 1600 пацієнтів в США і Великобританії. Інформацію вони зібрали за допомогою мобільного додатку COVID Symptom Study, яке було створено спеціально для вивчення симптомів захворювання.

Отримані дані дозволили виділити шість основних груп COVID-19 на основі того, як у пацієнтів розвивалася хвороба і як вони при цьому себе почували.

Так, для першої і другої форми захворювання характерні симптоми грипу як з підвищеною температурою, так і без неї. Третя форма COVID-19 супроводжується відсутністю кашлю, але пацієнта мучить діарея, спостерігається відсутність апетиту і підвищена температура тіла.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X