Забудьте про пляжі. Вчені виявили, що холод допомагає людям жити довше

6 квітня, 11:16
Холод корисний для здоров’я (Фото:THPStock/Depositphotos)

Холод корисний для здоров’я (Фото:THPStock/Depositphotos)

Група німецьких дослідників побудувала модель безхребетного організму. Спостерігаючи його в різних кліматичних умовах, вони дійшла висновку, що холод перешкоджає злипанню білків у клітинах.

Модель безхребетного містила культивовані клітини людини, що дозволяє екстраполювати результат на організм людини.

Клітини мали гени бічного аміотрофічного склерозу та хвороби Гентінгтона. Обидві недуги характеризуються відкладенням білків на поверхні стінок клітини.

Відео дня

Коли німецькі дослідники піддали модель холоду, низькі температури активно боролися з білковими скупченнями. Зокрема, вчені виявили, що холод впливає на активність протеасом — клітинного механізму, що видаляє пошкоджені білки з клітин.

При помірному зниженні температури холод стимулював активність протеасом.

«Загалом ці результати показують, як у ході еволюції холод зберіг свій вплив на регуляцію протеасом — з терапевтичними наслідками для старіння та пов’язаних із старінням захворювань», — каже автор дослідження Девід Вілчес, професор медицини Кельнського університету в пресрелізі.

Старіння є фактором ризику для декількох нейродегенеративних захворювань, пов’язаних з агрегацією білків, включаючи хвороби Альцгеймера, Паркінсона, Гентінгтона та бічний аміотрофічний склероз.

«Ми вважаємо, що ці результати можуть бути застосовані до інших вікових нейродегенеративних захворювань, а також до інших видів тварин», — додає Вілчес.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X