Звідки у нас руки? Вчені створили надпотужну молекулу, яка може пояснити головну загадку природи

13 січня, 21:00
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Людські руки, мабуть, найбільш визнаний приклад дзеркальності в природі (Фото:Luis Quintero/Unsplash)

Людські руки, мабуть, найбільш визнаний приклад дзеркальності в природі (Фото:Luis Quintero/Unsplash)

Міжнародна група дослідників із Данії, США та Великобританії, можливо, створили нову надпотужну молекулу, яка здатна зробити революцію в нанотехнологіях, а також може допомогти пояснити одну з головних загадок природи — наявність у людини лівої та правої руки.

Відкриття молекули ДНК у ХІХ столітті зробило революцію у науковому світі. Тепер ця технологія має широкий спектр застосувань, вона активно використовується не лише з медичною метою для дослідження генетичних причин захворювань. За допомогою ДНК можна точно встановити особистість людини, оскільки малюнок дезоксирибонуклеїнової кислоти є унікальним.

Відео дня

Що відкрили вчені?

Нову штучну молекулу, що має надздібності, вчені описують у статті, опублікованій у журналі Nature, як союз ДНК та пептидів. ДНК — одна з найважливіших біомолекул, в якій міститься вся генетична інформація. Також велике значення мають і петиди, які являють собою будівельний матеріал для організму, що допомагає регулювати фізіологічні процеси.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X