Як вбиває вейп. Вчені з’ясували причини захворювань і смертей від електронних сигарет

8 жовтня 2019, 12:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Після спалаху захворювань легенів у курців вейпа в США, вчені обстежили хворих і дізналися, що сталося з їх організмом.

Пару тижнів тому президент США Дональд Трамп назвав вейпінг «проблемою», а американський міністр охорони здоров’я сказав, що уряд прибере ароматизовані вейпінгові продукти з ринку.

Відео дня

Це сталося після того, як в деяких штатах зафіксували кілька сотень випадків респіраторної хвороби у користувачів вейпа і електронних сигарет. Деякі з них призвели до фатальних наслідків.

У Центрі з контролю і профілактики захворювань США заявили, що причиною госпіталізації і більше 10 смертей серед любителів електронних сигарет є ТГК, — психоактивна речовину, що міститься в марихуані. Це вже не перший раз, коли медики кажуть, що шкоду приносять саме вапорайзери для куріння марихуани.

Днями група вчених опублікувала дослідження, засноване на біопсії легенів 17 осіб, які курили через вейп наповнювачі з марихуаною або маслами канабісу, і двоє з яких померли.

Виявилося, що захворювання легенів викликані сильними хімічними ушкодженнями дихальних шляхів. Вчені поки не можуть визначити речовину, яка є причиною ураження легень, але кажуть, що схожі ознаки з’являються від отруєння токсичними хімікатами, газами та іншими небезпечними для людського організму речовинами.

При цьому, автори дослідження підкреслюють, що вони раніше не спостерігали подібних ушкоджень легень у звичайних курців тютюну або марихуани. За словами вчених, виявлені результати можуть бути тільки «вершиною айсберга».

Звичайно, отримані дані про 17 людей не можуть відображати повної картини про всіх, хто постраждав від куріння вейпа. Проте, експерти вже визначили, що головною небезпекою вейпа, яка може привести до пневмонії і більш серйозних захворювань, є конкретні хімікати у складі наповнювачів для куріння.

Раніше ж передбачалося, що захворювання викликані накопиченням жироподібних речовин, з яких складаються ароматизовані масла для вапорайзерів.

Нагадаємо, станом на сьогодні продаж вейпів та електронних сигарет заборонені у 20 країнах в Південній Америці, на Близькому Сході та Азії, враховуючи Індію, Південну Корею і Таїланд. Крім того, обмеження на продаж подібних пристроїв вже ввели в Канаді, Австралії і Норвегії.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X