Винні риби. Грип пішов від осетра 600 млн років тому — австралійські вчені

2 березня, 15:30
Осетр міг стати першим переносником грипу (Фото:pixabay)

Осетр міг стати першим переносником грипу (Фото:pixabay)

На думку групи дослідників із Сіднейського університету, знайоме всім нам інфекційне захворювання сформувалося в кишечнику сибірського осетра.

Команда змоделювала генетичний код предка сучасного грипу. Далі вона проаналізувала генетичну базу даних риб на наявність відповідності.

На їхній подив, вона була знайдена в кишечнику сибірського осетра, який жив 600 млн років тому. Вчені зазначають, що предок сучасного вірусу мав гентичну схожість із сучасним грипом на 25%, що точно відповідає їхнім очікуванням.

Відео дня

«Це саме те, що мало бути предком нинішнього грипу», — говорить Мері Петрон, провідний автор.

«Розуміння еволюції вірусу грипу дійсно важливо, тому що воно може дати нове уявлення про його здатність переходити між носіями і здатне допомогти нам у виявленні наступного вірусу з пандемічним потенціалом», — пояснює Петрон.

Дослідники зазначають, що знайдений ними предок вруса не обов’язково переносився лише осетрами. Ймовірно, його носіями могло бути багато інших морських тварин — протягом усієї історії інфекції або в короткий період, коли хвороба потрапила з моря на суходіл.

Раніше NV писав, що Pfizer та BioNTech приступили до тестування мРНК-вакцини проти грипу та коронавірусу.

У рамках першої фази випробувань препарат буде введено 180 учасникам віком 18−64 років.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X