По одній краплі крові. Розроблено новий тест для виявлення рівня стресу

2 липня 2021, 14:43
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Новий мікрочип, розроблений дослідниками в США, може визначати рівень гормону стресу в організмі по одній краплі крові.

Розроблений з використанням тих же процесів, які використовуються при виробництві комп’ютерних мікросхем, він набагато дешевше і простіше, ніж складні лабораторні тести, які він може замінити.

Відео дня

Особливий гормон стресу, на якому зосереджено це дослідження, — це кортизол, який пов’язаний з регуляцією різних аспектів фізичного і психічного здоров’я. Наприклад, високий рівень кортизолу може призвести до поганого сну і панічним атакам.

«Використання наносенсорів дозволило нам знаходити молекули кортизолу безпосередньо, без необхідності використання будь-яких інших молекул або частинок в якості міток», — каже інженер-електрик і комп’ютерник Реза Махмуді з Університету Рутгерса.

Флуоресцентні мітки часто використовуються для маркування молекул для полегшення ідентифікації, але ці наносенсори — тонше за людську волосину — можуть працювати і без них. Замість цього вони використовують процес, відомий як опір електричному струму, в даному випадку між двома вертикально розташованими один над одним електродами.

Щоб перевірити, наскільки добре він працює, мікрочип був підданий безлічі експериментів, перш ніж його використали для аналізу зразків крові 65 осіб з ревматоїдним артритом. Рівень виявлення кортизолу був майже таким же надійним, як поточний золотий стандарт — імуноферментний аналіз (ІФА).

Ці мікрочипи не тільки обіцяють швидко і дешево контролювати рівень кортизолу, вони також можуть використовуватися для отримання кількох показань протягом дня. Тести потенційно можна проводити вдома без відвідування клініки або лікарні.

«Наш новий датчик забезпечує точний і надійний відгук, який дозволяє безперервно зчитувати рівні кортизолу для аналізу в реальному часі. Він має великий потенціал для адаптації до неінвазивного вимірювання кортизолу в інших рідинах, таких як слина і сеча», — каже інженер-електрик і комп’ютерник Мехді Джаванмард з Університету Рутгерса.

Цей аналіз в реальному часі означає, що можна виявити проблеми, які в іншому випадку були б пропущені, причому на більш ранній стадії. Подібний пристрій також можна використовувати для контролю ефективності лікування — наприклад, чи контролюють ліки рівень гормонів.

Це ще тільки початок використання цієї конкретної техніки і мікрочипа, і його необхідно буде протестувати на набагато більшій кількості зразків крові, перш ніж він буде готовий до розгортання, але це вказує на майбутнє, в якому ключові функції організму можна буде контролювати набагато зручніше і дешевше.

Раніше НВ писав, що нове дослідження за участю більше 3000 чоловік вперше показало, що один біомаркер може точно вказувати на наявність руйнування нервової тканини у людей з когнітивними проблемами.

Рівні білка, який називається легким ланцюгом нейрофіламентів (NfL), в крові дозволяють ідентифікувати тих, у кого можуть бути нейродегенеративні захворювання, такі як деменція, хвороба рухових нейронів (БАС) і лобно-скронева деменція, підкреслили в Королівському коледжі Лондона.

Дослідження визначило набір вікових порогових рівнів NfL, які можуть бути використані для його потенційного використання в установах первинної медико-санітарної допомоги за допомогою простого аналізу крові.

Дослідження показало, що концентрації NfL в крові були вищими при всіх нейродегенеративних розладах в порівнянні з тими, у яких не було когнітивних проблем, причому найвищі були у людей з синдромом Дауна, деменцією рухових нейронів і лобно-скроневою деменцією.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X