Боротьба проти абортів відбувається в онлайні. І в ній беруть участь технологічні гіганти — BBC

17 травня, 14:24
У США багато жінок зіткнулися з тиском противників абортів і перервали небажану вагітність з великими труднощами (Фото:stokkete/depositphotos)

У США багато жінок зіткнулися з тиском противників абортів і перервали небажану вагітність з великими труднощами (Фото:stokkete/depositphotos)

У США відбувається черговий виток боротьби проти абортів. BBC News дізнався про роль Google, Facebook та YouTube у ній.

Справа Роу проти Уейда закріпила за американками право на аборт. Але не поставила крапку у цьому питанні — останнім часом у Верховному суді США розглядається скасування рішення. Якщо це станеться, у 22 штатах буде заборонено переривання вагітності за винятком випадків, коли є загроза життю жінки.

Відео дня

Проте говорити про те, що результат доленосної для половини регіонів США справи йде лише у судах, не можна. Принаймні, про це свідчить досвід тих, хто зіткнувся з небажаною вагітністю та був змушений шукати шляхи вирішення проблеми.

BBC News наводить історію 19-річної Хани, мешканки штату Массачусетс. Дівчина завагітніла, але не планувала стати матір'ю і тому зайнялася пошуком клініки, в якій їй могли б зробити аборт.

Вона скористалася пошуком Google та досить швидко знайшла сайт медичного центру, який пропонує послугу переривання вагітності. Спочатку нічого не вселяло Хані підозр — на сторінках веб-ресурсу жінок закликали "взяти контроль у свої руки" і "дізнатися варіанти". Також там перераховувалися види абортів, які робила клініка.

Вже потрапивши до закладу, Хана відзначила низку дивних моментів. По-перше, на стінах медичного центру було багато плакатів, які порівнюють аборт із вбивством. По-друге, на консультації дівчині надали неправдиву інформацію про взаємозв'язок між абортом, безпліддям та раком молочної залози. Ймовірно, це робилося з метою залякування.

У процесі УЗД лікар наполягав, щоб Хана подивилася зображення ембріона. "Яка мати не хоче бачити фотографію своєї дитини?" - запитав він.

Молоду американку намагалися відмовити від аборту ще одним дивним способом. Їй повідомили, що цього можна не робити, потрібно лише зробити щеплення від ковіда — і тоді переривання вагітності може статися саме собою.

Звичайно, це неправда. Офіційні дані підтверджують, що частота викиднів у щеплених жінок відповідає частоті у не щеплених.

Після походів у клініку Хана відчула себе ошуканою. Її історія не є унікальною — у традиціоналістському республіканському штаті Техас зробити аборт ще складніше. Місцева мешканка на ім'я Келлі, яка також звернулася до ВВС, пройшла той самий шлях пошуку клініки, залякування з боку лікарів і змогла перервати вагітність лише після втручання правозахисних організацій.

Фахівці BBC виявили, що Google, Facebook та YouTube підсуджують противникам абортів. Так, на запит аборт і пов'язані з ним теми вище у видачі стоять клініки, які не практикують цю процедуру, а також сумнівні ресурси, що розповідають про кустарні способи переривання вагітності.

При цьому контент про аборт проходить досить жорстку модерацію і часто видаляється з пошуку. З цим зіткнулася Plan C - організація, яка допомогла Келлі позбутися вагітності.

Деякі клініки, які роблять аборти, розповіли, що їхні матеріали зазнали цензури без пояснення причин, включаючи призупинення каналів YouTube, обмеження облікових записів у соціальних мережах та відхилення реклами у Facebook та Google.

BBC також повідомляє про видалення деяких своїх матеріалів, які суперечили правилам Google та Facebook. Останній, щоправда, визнав видалення контенту помилкою і повернув частину сторінок.

При цьому організація Center for Countering Digital Hate знайшла у цій соцмережі рекламу неперевірених медикаментів для переривання вагітності.

Google пояснив свою політику відповідністю місцевому законодавству. Пошукова система вимагає окремої сертифікації користувачів, які замовляють рекламу послуги переривання небажаної вагітності.

При цьому клінікам, які не надають цієї послуги, жодних подібних вимог не пред'являється.

За матеріалами ВВС News.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X