Скандал у світі науки. Головна теорія виникнення хвороби Альцгеймера виявилася фікцією

26 липня, 14:05
Основне дослідження амілоїдної теорії походження хвороби Альцгеймера виявилося підробкою (Фото:pexels)

Основне дослідження амілоїдної теорії походження хвороби Альцгеймера виявилося підробкою (Фото:pexels)

Основним поштовхом до виникнення хвороби Альцгеймера вважається скупчення β-амілоїду Aβ*56 у головному мозку. Це підтверджує велике дослідження, проведене у 2006 році. Але через 16 років з’ясувалося, що воно було фальшивим.

Такого висновку дійшли дослідники журналу Science — одного з найавторитетніших наукових видань. Вони вирішили провести розслідування після того, як кілька вчених не змогли відновити знаменитий експеримент Сільвена Лісне — нейробіолога та професора Університету Міннесоти.

Відео дня

Експерти з аналізу інформації Science вивчили цю роботу Лесне, а також ще 20 його досліджень, з яких половина стосувалася Aβ*56. Фахівці відзначили ознаки махінацій у дослідах, що ставить під сумнів їхні результати. Всім сумнівним публікаціям видання надало спеціальну позначку.

Ця подія викликала переполох у світі науки. Основна теорія виявилася фікцією, витрачена величезна кількість грошей і часу на роботу в хибному напрямку — і разом з тим повинні бути проаналізовані розробки у сфері лікування хвороби, засновані на бета-амілоїдній теорії.

Варто зазначити, що публікацію експерименту Лесне на сайті Science було процитовано понад 2200 разів, тому масштаби наслідків махінації будуть колосальними.

Наразі Сільвен Лесне ніяк не прокоментував ситуацію і уникає спілкування з пресою. Співавтор його знаменитого дослідження Карен Сяо Еш спростовує звинувачення у підробці фактів і стверджує, що в ході експерименту їм дійсно вдалося виявити скупчення Aβ*56 у мозку мишей.

Її наукові роботи також було перевірено Science. Проведені без участі Лесне досліди слідів фабрикації не містили.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X