Нове відкриття медиків може стати проривом у лікуванні втрати слуху

9 лютого 2021, 15:10
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Медичної школи Університету Меріленда (UMSOM) провели дослідження, в ході якого було визначено роль білка GFI1 в розвитку волоскових клітин, які життєво важливі для слуху.

Слух залежить від правильного функціонування спеціалізованих клітин внутрішнього вуха, званих волосовими клітинами. Коли волоскові клітини не розвиваються належним чином або пошкоджуються - наприклад через гучний шум, — це призводить до втрати слуху, пише SciTechDaily.

Відео дня

Для проведення свого останнього дослідження лікарі використовували передові методи вивчення експресії генів в волоскових клітинах генетично модифікованих новонароджених мишей, що не продукують GFI1. Вони продемонстрували, що під час відсутності цього життєво важливого білка ембріональні волоскові клітини не могли розвиватися і ставати повністю функціональними дорослими клітинами.

"Ці дані пояснюють важливість GFI1 в експериментальних протоколах регенерації волоскових клітин зі стовбурових клітин. Ці відновлювальні методи потенційно можуть бути використані пацієнтами, які втратили слух через вік або фактори навколишнього середовища, таких як дія гучного шуму", — пояснює Ронна Герцау, докторка медичних наук, одна з авторів дослідження.

Вперше вона зацікавилася GFI1, коли отримувала ступінь доктора медицини в Тель-Авівському університеті. У своїй дисертації вона виявила, що втрата слуху в результаті мутацій в іншому білку, званому POU4F3, в значній мірі є результатом втрати GFI1 в волоскових клітинах.

З тих пір вона проводила дослідження, щоб з'ясувати роль GFI1 та інших білків для слуху. Зараз деякі дослідницькі групи тестують ці білки, щоб визначити, чи можна їх використовувати як «коктейль» для відновлення втрачених волоскових клітин і відновлення слуху в цілому.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X