Можете видихнути. Вчені розповіли, чи варто приймати ліки для щитовидки разом із ранковою кавою

13 червня, 17:15
Багато людей не починають ранок без кави, але що робити тим, хто змушений приймати препарати для щитовидної залози? (Фото:unsplash)

Багато людей не починають ранок без кави, але що робити тим, хто змушений приймати препарати для щитовидної залози? (Фото:unsplash)

Коригування способу життя — неминучість у житті кожної людини, яка страждає на захворювання щитовидної залози. Пацієнти з гіпотиреозом змушені приймати ліки натще, але ось питання, а чи можна пити каву і як це вплине на лікування?

Загальновідомо, що левотироксин на повний шлунок не варто пити — погіршиться абсорбція ліків. Тим, хто пропустив прийом препарату за пів години до сніданку, лікарі радять почекати три-чотири години та прийняти таблетку.

Відео дня

З цієї причини багато хто п'є препарат з самого ранку. Але тут постає питання, а як бути з кавою, якщо багато хто з нас не уявляє собі ранок без чашки збадьорливого напою?

Фахівці фармацевтичної компанії Vertice Pharma провели дослідження, під час якого пропонували учасникам різні дози левотироксину на голодний шлунок та разом із несолодкою кавою.

Через 48 годин після прийому у них взяли проби крові. Аналіз показав однаковий вміст препарату в організмі у тих, хто пив його натще, і у тих, хто вживав при цьому каву.

Дослідники заявили, що результати є потенційно гарною новиною для пацієнтів, яким рекомендовано приймати левотироксин на голодний шлунок.

«Коригування способу життя, необхідне для дотримання наших рекомендацій, часто обтяжливе для пацієнта і може призвести до труднощів у досягненні ідеального рівня гормонів щитовидної залози, що призведе до розчарування як пацієнта, так і лікаря», — сказав Кріс Вашингтон, медичний директор компанії Vertice Pharma.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X