Геном коронавірусу може проникати в ДНК людини — дослідження

12 травня 2021, 21:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені Массачусетського технологічного інституту знайшли докази того, що SARS-CoV-2 може впроваджувати свій генетичний матеріал в ДНК людини.

Вчені зазначають, що це може пояснити, чому перехворілі на COVID-19, іноді можуть отримувати позитивний результат на SARS-CoV-2 через тривалий час після одужання, пише MedicalXpress.

Відео дня

Раніше вважалося, що причина такого феномена криється в імунній системі, яка не може запобігти другу атаку коронавірусу або в тривалій інфекції. Однак тепер з’явилося докази того, що вірус може «ховатися» в несподіваному місці - геномі людини.

Згідно з дослідженням, генетичні послідовності з РНК-вірусу SARS-CoV-2 можуть інтегруватися в геном клітини-господаря за допомогою процесу, званого зворотною транскрипцією. Ці ділянки геному потім можуть бути «зчитаними» в РНК, які потенційно виявляються за допомогою ПЛР-тесту.

Зазначено, що SARS-CoV-2 — не єдиний вірус, який може інтегруватися в геном людини. Близько восьми відсотків нашої ДНК складається із залишків стародавніх вірусів.

Раніше НВ писав, що вчені з Техаського університету A & M виявили новий штам коронавірусу «BV-1», який може стати проблемою для громадської охорони здоров’я — він невразливий для деяких нейтралізуючих антитіл.

Хоча цей варіант COVID-19 був виявлений тільки в однієї людини з легкими симптомами, дослідники повідомляють, що вірус містить генетичні маркери, які сприяють швидкому поширенню, високій стійкості до імунітету і важких наслідків в цілому для організму, пише портал MedicalXpress.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X