Комусь пощастило. Виявлено мутацію, яка захищає від хвороби Альцгеймера.

Ключ від хвороби може ховатися в генах (Фото:pixabay.com)
Вчені із США показали, що мутація в імунних клітинах мозку відіграє позитивну роль у захисті людей від хвороби Альцгеймера.
Біологи з Каліфорнійського університету в Ірвайні відкрили й механізми, які лежать в основі цього найважливішого процесу.
Дослідження було зосереджено на варіанті гена PLCG2, який дає інструкції з виробництва ферменту, важливого для імунних клітин мозку, які називаються мікроглією.
"Нещодавно було показано, що мутація, відома як P522R, знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера з пізнім початком", - сказав Айк Давтян, доктор філософії, старший науковий співробітник лабораторії Метью Блартон-Джонса, де проводилося дослідження.
Вчені використовували технологію редагування генів CRISPR для створення захисної мутації в стовбурових клітинах людини, а потім імплантували мікроглію, отриману з цих стовбурових клітин, моделі гризунів з хворобою Альцгеймера.
«Наше дослідження вперше показало, що варіант P522R збільшує рівні експресії кількох генів мікроглії, які знижені у людей із хворобою Альцгеймера. Це дає деякі з перших доказів, які можуть пояснити, як ця захисна мутація може знизити ризик хвороби Альцгеймера», - сказав Давтян.
Цей варіант також збільшив кількість Т-клітин або білих клітин імунної системи у мозку, що дозволяє припустити, що він може збільшити активацію інших важливих аспектів імунної функції.
Результати допоможуть у розробці подальших досліджень, щоб точно зрозуміти, як мікроглія та Т-клітини взаємодіють, щоб уповільнити прогресування хвороби Альцгеймера.
"Окрім цього, наступним кроком може бути визначення препаратів, які можуть безпечно підвищувати активність ферменту PLCG2 та додатково стимулювати захисні функції мікроглії", - сказав він.
Раніше НВ писав, що дослідження, проведене американськими вченими, показало, що прийом силденафілу, більш відомого як Віагра, знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера майже на 70% порівняно з тими, хто не приймає.
Дослідження ґрунтувалося на аналізі даних про заявки на медичне страхування від більш ніж 7,2 мільйона осіб.
Виявилося, що у тих, хто приймав силденафіл протягом наступних шести років спостереження, на 69% рідше розвивалася хвороба Альцгеймера порівняно з тими, хто не використовував віагру.
Варто зазначити, що вчені вивчали також інші ліки — лозартан, метформін, дилтіазем та глімепірид — однак жодне з них не показало таких же перспективних результатів, як силденафіл.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.