Американські хіміки створили революційний гель для штучних суглобів
Вчені з США представили гідрогель, який може назавжди замінити хрящ у колінному суглобі. Протез відмінно розтягується і стискається, зберігаючи при цьому еластичність.
За даними ВООЗ, різні скелетно-м'язові стани і форми артрозу у людей по всьому світу є одними з основних причин розвитку інвалідності, а також призводять до втрати роботи у людей працездатному віці.
Часто поява симптомів артрозу пов’язана з неправильним способом життя, зайвою вагою і іншими факторами. Але проблема у тому, що у медиків досі немає ефективних методів лікування артрозу, а діюче протезування — дуже складна і короткострокова терапія.
Своє рішення днями представили вчені з Університету Дьюка, — хіміки розробили спеціальний гідрогель, який може замінити хрящ у колінному суглобі.
Сотні тисяч людей щорічно переносять важкі операції із заміни колінного суглоба. Крім тривалого відновлення після такої процедури, сьогоднішні протези все одно вимагають заміни з часом.
Новий гідрогель хіміків з США дозволить замінити тільки пошкоджений хрящ, а не вирізати весь колінний суглоб у пацієнта. Такий протез складається з водопоглинаючих полімерів, які дуже міцні і еластичні.
Автори розробки кажуть, що матеріал показав відмінні результати тестів на розтягування і стиснення. Учені випробували гідрогель у тестах на міцність кілька сотень тисяч разів і заявили, що він більш довговічний, ніж будь-які штучні хрящі, які використовують сьогодні у імплантатах.
Тепер ключова проблема у практичному використанні нового гідрогелю — схвалення цього матеріалу від державних систем охорони здоров’я.
Вчені припускають, що на це може піти близько трьох років. Медикам доведеться перевірити рівень токсичності цього гелю, а також провести експерименти з його використанням у організмі тварин.
Якщо ці етапи пройдуть успішно — вже незабаром люди отримають можливість ефективного лікування суглобів без тривалого відновлення.
Як уже писав НВ, торік одеський стартап Kwambio, що спеціалізується на 3D-друку, заявив про співпрацю з американською компанією Adam в межах друку людських кісток і органів на 3D-принтері.
Автори проекту планували використовувати полікапролактон і гідроксиапатит, — сучасні матеріали для 3D-друку. Ці матеріали утворюють біополімери або так зване керамічне біоскло, яке має високу міцність і взаємодіє з кістковою тканиною, що дозволяє імпланту прижитися.
Надруковані матеріали можна буде використовувати для заміни пошкоджених кісток людини, а у перспективі - м’яких тканин, судин, і навіть органів. Технологію випробували у Лундському університеті Швеції і планували почати використовувати її лікарнях вже до кінця 2020-го.
3D-друк пористого біоматеріалу, у якому можуть проростати капіляри, має вирішити проблему складних переломів, коли кістки не зростаються і потрібно встановлювати утримуючі конструкції з титану та інших сплавів.
«Ми плануємо пройти клінічні дослідження в Україні, і до кінця року легально запустити виробництво та сервіс біоімплантатів на основі керамічних порошків. Якщо все піде за планом — Україна стане першою країною у світі, яка зможе встановлювати людям у тіло біологічно активні імпланти», — розповідав НВ CEO Kwambio Володимир Усов на початку 2019-го.
З січня 2020-го Усов обіймає посаду голови Державного космічного агентства України.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.