Французькі вчені створили екзоскелет, який дозволяє паралізованим людям ходити

4 жовтня 2019, 12:12
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Франції розробили екзоскелет, який дозволяє паралізованим людям управляти своїм тілом силою думки. Пристрій важить 65 кг.

Представники французького дослідницького центру Clinatec спільно з вченими з Гренобльському університету розробили екзоскелет для паралізованих людей. Пристрій зчитує мозкові імпульси і дозволяє людям з обмеженими можливостями керувати своїми кінцівками тільки силою думки.

Відео дня

Нещодавно вчені провели перші випробування екзоскелета в лабораторних умови з людиною, у якої повністю паралізоване тіло. 30-річному Тібо хірургічним способом вживили у мозок два імпланта з шістьма електродами на кожному, які зчитують імпульси.

Після цього програмне забезпечення обробляє отриману інформацію і змушує екзоскелет і прикріплені до нього кінцівки рухатися. По суті, головним органом управління є мозок людини.

За словами Тібо, навчитися управляти цим екзоскелетом було важко, оскільки для цього необхідно «поєднання декількох м’язів і рухів». Всього пристрій важить 65 кілограм, і поки він прикріплений до спеціальної страхувальної конструкції вгорі, на випадок, якщо людина впаде.

Вчені кажуть, що до повністю автономної ходьби паралізованих людей за допомогою такого екзоскелета ще далеко, але розробники вже заклали основи нової технології і продемонстрували, що вона може працювати.

Головною проблемою на шляху розвитку екзоскелета є потужне апаратне і програмне забезпечення, яке могло б обробляти і інтерпретувати як можна більше мозкових імпульсів в режимі реального часу. Дослідники також планують створити схожі пристрої для управління пальцями.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X