Тренування до народження. Медики назвали спосіб зміцнити легені немовлят

6 вересня 2021, 17:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вправи під час вагітності приносять користь не тільки матері, але і її дитині (Фото:piqsels.com)

Вправи під час вагітності приносять користь не тільки матері, але і її дитині (Фото:piqsels.com)

Дослідники з Норвегії знайшли додаткові докази того, що вправи під час вагітності корисні не тільки для матерів, але і для їх потомства.

У дослідженні, представленому на Міжнародному конгресі Європейського респіраторного товариства, доктор Хрефна Катрін Гудмундсдотір сказала, що дослідження 814 немовлят вперше показало зв’язок між функцією нижніх відділів легень у дітей, народжених фізично активними і неактивними матерями.

Відео дня

Доктор Гудмундсдоттір, педіатр, сказала: «Попередні дослідження показали, що люди з низькою функцією легенів у дитинстві мають більший ризик астми, інших обструктивних захворювань легенів і нижчою функцією легенів в більш пізньому віці. Ми з’ясували, що фізична активність під час вагітності може знизити ризик порушення функції легенів у немовлят, це буде простий і недорогий спосіб поліпшити респіраторне здоров’я потомства».

«У нашому дослідженні ми виявили, що діти, народжені від неактивних матерів, з більшою ймовірністю потрапляють в групу з найнижчою функцією легенів в порівнянні з дітьми, народженими від активних матерів», — додала вона.

З 290 немовлят від неактивних матерів 8,6% (25) відносяться до групи з найнижчою функцією легенів, а 4,2% (22) із 524 дітей активних матерів також відносилися до цієї групи. Середня функція легенів була трохи вище у дітей від активних матерів в порівнянні з неактивними матерями.

«Ми спостерігали тенденцію, яка підсилює важливість інформування жінок дітородного віку і вагітних жінок про фізичну активність. Однак можуть бути фактори, які впливають як на фізичну активність матері, так і на функцію легенів у потомства, які ми не врахували і які могли впливати на результати, тому необхідні додаткові дослідження», — сказав доктор Гудмундсдоттір.

Вимірювання функції легенів проводилися, коли немовлятам було близько трьох місяців, і оцінювалися шляхом вимірювання нормального дихання у спокійних немовлят. Це було зроблено шляхом накладання лицьової маски на ніс і рот дитини і записів потоку і обсягу вдихуваного повітря і повітря, що видихається.

Дослідники стежитимуть за немовлятами в міру їх зростання, щоб побачити, як прогресує функція легенів і як це пов’язано з розвитком респіраторних захворювань, таких як астма.

«Ми також сподіваємося вивчити зв’язок між фізичною активністю матері і астмою, алергією та іншими неінфекційними захворюваннями», — уклали автори роботи.

Раніше НВ писав, що в Ізраїлі в медичному центрі Ассута в Ашдоді народилася дівчинка з ембріоном в животі, що є надзвичайною медичною рідкістю.

Випадки зародження плоду в плоді відбуваються приблизно один раз на кожні 500 000 народжень, запевняють медики.

Перевірки і УЗД ще на пізніх термінах вагітності визначили, що живіт дівчинки збільшений, і після її природних пологів лікарі уважно оглянули її і підтвердили, що всередині новонародженого щось є. Їй негайно провели ряд додаткових обстежень, включаючи УЗД та рентген.

«Ми були здивовані, виявивши, що це був ембріон», — сказав Омер Глобус, директор з неонатології медичного центру Ассута. Бригада кращих фахівців медичного центру провела операцію, в результаті якої з живота дитини були вилучені два утворення.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X