Федот ні до чого. Британські вчені виявили причину гикавки

13 листопада 2019, 15:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Хоча гикавка здається неприємною, вчені виявили, що вона відіграє важливу роль в нашому розвитку — допомагаючи немовлятам регулювати своє дихання.

У дослідженні, проведеному Університетським коледжем Лондона вчені, що спостерігали за 13 новонародженими, виявили, що гикавка викликає велику хвилю мозкових сигналів, яка може допомогти їх розвитку.

Відео дня

Лоренцо Фабріци, старший автор дослідження, заявив, що ця діяльність мозку може допомогти немовлятам «навчитися контролювати дихальні м’язи», що кінець кінцем призведе до здатності контролювати дихання добровільно.

Він додав: «Коли ми народжуємося, контури, які обробляють відчуття тіла, що не повністю розвинені, тому створення таких мереж є важливою віхою в розвитку для новонароджених».

Оскільки діти, втягнуті в дослідження, були недоношеними і доношеними, у віці від 30 до 42 тижнів вагітності, вчені вважають, що цей розвиток може бути типовим для останнього триместру вагітності.

За словами дослідників, ембріони і новонароджені діти часто гикають. Це явище спостерігається вже через дев’ять тижнів вагітності, а недоношені діти — ті, хто народився як мінімум на три тижні раніше терміну — мають близько 15 хвилин гикавки кожен день.

У недоношених та доношених новонароджених, які брали участь в дослідженні, були встановлені електроди на голові і датчики на тулуб для відстеження гикавки.

Вчені виявили, що скорочення в дитячих діафрагмах викликали три мозкових хвилі, і вважають, що за допомогою третьої мозкової хвилі діти можуть зв’язати звук гикавки з фізичним скороченням, яке вони відчувають.

Кімберлі Уайтхед, провідний автор дослідження, сказала: «Скорочення м’язів при гикавці досить сильне — це корисно для мозку, що розвивається, тому що воно раптово дає великий імпульс, який допомагає клітинам мозку з'єднуватися воєдино для представлення образу цієї частини тіла».

Вона додала, що гикавка не має відомих переваг для дорослих, і припустила, що вона може бути прикладом «артефактів з ранніх періодів нашого життя, які зберігаються в більш пізньому віці».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X