Натуральний колір. Вчені пояснили, як фарбування волосся пов’язане з розвитком раку

3 вересня 2020, 18:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Австрії заявили, що часте фарбування волосся може бути пов’язане з підвищеним ризиком розвитку раку молочної залози і яєчників. Причина цього — хімікати у фарбі для волосся.

Попередні дослідження демонстрували, що регулярне фарбування волосся пов’язане з підвищеними ризиками розвитку раку сечового міхура і раку грудей.

Однак, згідно з результатами нового дослідження міжнародної групи вчених під керівництвом епідеміологів з Віденського медичного університету, цей зв’язок має деякі особливості.

Відео дня

Вчені проаналізували понад 117 тис. жінок з США старше 36 років і не виявили підвищені ризики виникнення більшості ракових захворювань.

Винятки стосувалися тільки ризиків розвитку базальноклітинного раку, гормонально-негативного раку молочної залози і раку яєчників.

«Це дослідження представляє певні аргументи проти побоювань про те, що приватне використання перманентних фарб для волосся може бути пов’язане з підвищеним ризиком раку або смерті. Проте, ми також виявили позитивну кореляцію з підвищеним ризиком розвитку деяких видів раку», — заявила керівник дослідження Єва Шернхаммер.

Раніше у Міжнародному агентстві з вивчення раку (IARC), яке входить до складу ВООЗ, назвали професійні фарби для волосся імовірним канцерогеном для людини, в той час як подібні фарби для особистого використання залишилися без класифікації.

Вчені також зазначили, що їх дослідження стосуються винятково білих жінок з США, і воно може бути неактуальним для інших популяцій людей.

Минулого тижня дослідники з Університету Іллінойсу у Чикаго також успішно завершили першу фазу клінічних випробувань нового типу ліків від раку грудей, призначеного в першу чергу для тих жінок, чий організм перестав відповідати на гормональну терапію.

Близько 80% випадків раку грудей у США відносяться до категорії «естроген-рецептор-позитивних» або ER-позитивних. Це означає, що певні ракові клітини чутливі до стероїдного гормону естрогену у організмі жінки.

Новий тип ліків, який називається TTC-352, успішно пройшов першу фазу клінічних випробувань і підтвердив свою ефективність у боротьбі з прогресією пухлини грудей за допомогою впливу на вироблення естрогену.

У межах клінічного випробування у 15 жінок з метастатичним раком молочної залози не виявили ніяких побічних ефектів після прийняття цих ліків навіть у великих дозах.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X