Фантастика. Американські вчені винайшли універсальні ліки від застуди

19 вересня 2019, 07:32
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники з двох каліфорнійських університетів стверджують, що розробили метод боротьби зі звичайною застудою.

Звичайнісінька застуда була і залишається не тільки одним з найпоширеніших захворювань в світі, але і одним з найзагадковіших.

Так що жарти жартами, але якщо дослідники зі Стенфордського університету і університету Сан-Франциско не перебільшують результати свого дослідження, то в медицині найближчим часом трапиться справжня революція.

Відео дня

Дослідники стверджують, що провели успішні експерименти з культурами клітин людини і миші і з'ясували - тимчасове відключення одного єдиного білка в клітинах може припинити розмноження вірусів, які викликають чи не половину всіх хвороб на планеті, включаючи різні види застуди, поліомієліт і т. Д.

Раніше аналогічні методи вже успішно застосовувалися (в лабораторних умовах) для боротьби з астмою та енцефалітом.

За словами медичного оглядача Дженніфер Ештон, ентеровірус, який викликає звичайну застуду, дуже складно зупинити.

Численні спроби розробити методику превентивного втручання, яка б перешкоджала потраплянню вірусу в організм людини і його подальшого розмноження, були невдалими.

Але вчені з Каліфорнії досягли успіху, тому що рушили в іншому напрямку. «Вони вирішили приділити увагу не самому вірусу, а тим цілям, по яким він б'є в організмі», - констатує Ештон.

«Звичайні антивірусні препарати намагаються зупинити сам вірус, але це майже ніколи не працює, - пояснює Жан Каретт, кандидат наук з Стенфордського університету, провідний автор дослідження. - Вірус постійно мутує».

Тому вчені задали собi питання, а чи можна створити в організмі людини умови, при яких вірус просто виявиться нездатним розмножуватися.

Знайдений ними в клітинах людини і миші білок, сам по собі не має критичного значення для організму в цілому, але саме від нього залежить здатність вірусу розмножуватися в організмі.

На поточний момент, мова не йде про препарат, готовий для продажу в аптеках, пояснюють вчені.

Існує технологія, яка дозволяє блокувати білок в клітинах в лабораторних умовах. Тепер завдання полягає в тому, щоб створити препарат і випробувати його на людях.

Так що, регулярне миття рук і звичка чхати, прикриваючи рот рукою, поки ніхто не відміняв, іронізує Ештон.

У будь-якому випадку, навіть якщо до появи потрібного препаратах в аптеках пройде не один рік, йдеться про справжній медичний тріумф.

«Наші бабусі завжди запитували нас: якщо ви такі розумні, чому ви ніяк не винайдете ліки від звичайної застуди? - каже Каретт. - І тепер ми нарешті рушили в цьому напрямку ».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X