П’ять факторів, які підвищують ризик смерті. Знайте свого ворога в обличчя

29 жовтня 2021, 06:00
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Деякі фактори ризику ви можете запобігти самі, просто змінивши ваш спосіб життя (Фото:Mathew MacQuarrie/Unsplash)

Деякі фактори ризику ви можете запобігти самі, просто змінивши ваш спосіб життя (Фото:Mathew MacQuarrie/Unsplash)

Усі ми іноді ризикуємо, наприклад, на тлі пандемії коронавірусу навіть звичайний похід за продуктами стає небезпечним заходом для вашого здоров’я.

І хоча залишатися вдома і вакцинуватися від COVID-19 може бути найрозумнішим заняттям, яке ви можете зробити прямо зараз, ви все одно можете ризикувати своїм здоров’ям, можливо навіть не підозрюючи про це.

Відео дня

1. Навколишнє середовище

Фактори навколишнього середовища можуть істотно впливати на здоров’я та благополуччя людини, як позитивне, так і негативно.

Згідно з новим дослідженням, опублікованим у провідному журналі Circulation Американської кардіологічної асоціації, люди, які проживають в «соціально вразливому середовищі» з більшою ймовірністю помруть від серцево-судинних захворювань у віці до 65 років.

Згідно з дослідженням, на серцево-судинні захворювання припадає більша частина смертей і більшість смертей віком до 65 років. Хоча традиційні фактори ризику серцево-судинних захворювань, такі як куріння, високий рівень холестерину та високий кров’яний тиск є відомими причинами передчасної смерті від серцево-судинних захворювань, накопичуються дані про те, що соціальні фактори також можуть сприяти підвищенню ризику передчасної смерті.

Якщо ви відчуваєте, що ваше місце проживання вганяє вас у депресію або погано впливає на ваше здоров’я, то повірте, завжди можна вирішити цю проблему, наприклад, просто скласти свої речі в валізи і поїхати в інше місце.

2. Високий кров’яний тиск

Високий кров’яний тиск є чинником ризику виникнення серцевих захворювань. Високий тиск іноді є об'єктом зневаги багатьох людей, коли справа стосується здоров’я, але чи знали ви що наслідки гіпертонії дуже значні і навіть необоротні?

Високий кров’яний тиск може непомітно пошкоджувати ваш організм протягом багатьох років, перш ніж з’являться симптоми.

Згідно з даними американської клініки Майо, неконтрольований високий кров’яний тиск може призвести до інвалідності, погіршення якості життя або навіть серцевого нападу або інсульту зі смертельним наслідком.

3. Куріння

Вік, у якому людина починає курити, є важливим і часто ігнорованим фактором, і ті, хто починає курити в молодому віці, наражаються на особливо високий ризик передчасної смерті від серцево-судинних захворювань.

Згідно з дослідженням, курці, які почали курити до 15 років, стикаються з майже тричі більшим ризиком передчасної смерті від серцевих захворювань та інсульту в порівнянні з людьми, які ніколи не курили.

Однак відмова від куріння може значно знизити цей ризик, особливо для тих, хто кидає палити в молодшому віці. Тому заохотити людей відмовитися від згубної звички залишається одним із найважливіших пріоритетів охорони здоров’я у всьому світі.

4. Ожиріння

Кожен зайвий кілограм, якщо ви вже перетнули межу ожиріння наближає передчасну смерть.

Справа в тому, що надмірна вага або ожиріння пов’язані з більш високим ризиком передчасної смерті, ніж нормальна вага.

Велике дослідження британських учених показує, що люди з найвищим рівнем ожиріння схильні до високого ризику низки серйозних захворювань і передчасної смерті: у 12 разів вищий ризик діабету 2 типу, і в 22 рази вищий ризик апное уві сні і майже вчетверо вищий ризик серцевих захворювань — це суттєва різниця в порівнянні з людьми, які мають нормальну вагу.

Крім того, вчені закликають людей з ожирінням негайно пройти обстеження щодо будь-яких захворювань, пов’язаних з ожирінням.

5. Самотність

Самотність та соціальна ізоляція стали епідемією 21 століття, більшість людей, особливо під час пандемії коронавірусу та її стійкими обмеженнями почуваються самотніми.

Згідно з даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, багато дорослих людей у віці 50 років і старше, які соціально ізольовані або самотні, ризикують своїм здоров’ям.

Недавні дослідження показали, що соціальна ізоляція значно збільшує ризик передчасної смерті людини від усіх причин, так само як куріння, ожиріння та відсутність фізичної активності.

Крім того, самотність майже на 50% збільшує ризик виникнення деменції.

Тому якщо ви раптом почуваєтеся ізольованим не нехтуйте спілкуванням, переходьте в гості до своїх друзів і близьких, телефонуйте, якщо вам і справді потрібна ізоляція, цінуйте кожен момент своєї дружби і пам’ятайте, що в житті дуже важливо, щоб були люди з якими можна поділитись своїми думками.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X