Раптово. Вчені назвали тварину, яка може бути переносником нового коронавірусу

7 лютого 2020, 12:12

Рідкісний, схожий на ящера, ссавець панголін названий потенційним проміжним господарем коронавірусу нового типу.

Згідно з підсумками дослідження, геномна послідовність нового коронавірусу, виділеного у панголінів, виявилася на 99 відсотків ідентична геному коронавірусу нового типу у заражених пацієнтів.

Відео дня

Це вказує на те, що саме панголіни можуть бути проміжними господарями цього вірусу. При цьому в повідомленнях не уточнюється, чи міг коронавірус передатися людині безпосередньо від панголінів.

Дослідження провели фахівці Південно-Китайського сільськогосподарського університету та лабораторії сучасного сільського господарства Ліннань-Гуандун. Вони вивчили тисячу зразків генетичного матеріалу.

За низкою особливостей панголіни близькі до броненосця та мурахоїдів. Чисельність цих тварин всюди невисока. На панголінів полюють заради м’яса і луски, якій приписують лікувальні властивості (хоча вченими вже доведена безглуздість цього твердження).

Раніше НВ повідомляло, що провівши детальний генетичний аналіз вірусу і порівнявши його з наявною генетичною інформацією про різні віруси з різних географічних місць і видів господарів, дослідники дійшли висновку, що 2019 нCoV, мабуть, є вірусом, який утворився з комбінації коронавірусу кажанів і іншого коронавірусу невідомого походження.

Отриманий вірус розробив суміш або «рекомбінацію» вірусного білка, який розпізнає та зв’язується з рецепторами на клітинах-господарях. Таке визнання є ключем до проникнення вірусу в клітини-господарі, що може призвести до інфекції.

За останніми даними, кількість загиблих від зараження коронавірусом досягла 636 осіб. Всього заразилася 31 161 особа.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вважає, що спалах коронавірусу в Китаї ще не досяг свого піку.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X