Моральне падіння? Вчені зможуть проводити дослідження на двотижневих ембріонах — раніше такі експерименти вважалися неетичними

29 травня 2021, 07:03
НВ Преміум

Міжнародне товариство дослідження стовбурових клітин послабило обов’язкове правило 14 днів — саме стільки часу вчені могли досліджувати ембріон у лабораторних умовах. У науковому співтоваристві впевнені — це може допомогти їм зробити великий прорив.

Правило 14 днів — це вже десятиліттями чинний термін, протягом якого вченим дозволяється досліджувати ембріони в лабораторії. Вважалося, що вже на 15-й день ембріон починає формувати свою особистість, через що може відчувати біль.

Відео дня

Правило було прийнято в 1979 році у США як рекомендація, якою керуються дослідники і органи регулювання. У Великобританії воно діє з 1984 року — причому на рівні закону. Цим шляхом пішли ще дюжина країн, включно з Канадою, Південною Кореєю і Австралією.

Однак тепер у США зробили перший крок до скасування правила. Вчені давно просили збільшити термін з 14 до 28 днів, мотивуючи це тим, що багато досліджень вимагають більшого терміну роботи з ембріонами. А в 2018 році медики з Британії і Нідерландів у спільному дослідженні показали, що навіть на 28-й день у ембріона не існує функціональних нейронних зв'язків або сенсорних систем. Тобто, в цей термін він не може відчувати біль або страждання, як це вважалося раніше. Як виявилося, вони починають формуватися лише на 42-й день життя ембріона.

«Різні аналізи показують, що немає ніяких етичних причин для відмови від зміни меж. Дослідження ембріонів — це найважливіший крок, який допоможе нам зробити безліч серйозних відкриттів, тому розширення цієї дуже довільної межі — це зусилля, яке необхідно досягти», — стверджує Софія Маккаллі, фахівець з біоетики з Департаменту глобальної охорони здоров'я і соціальної медицини Королівського коледжу в Лондоні в своїй колонці в Journal of Medical Ethics.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X