Вчені навчилися стимулювати загоєння ран. На допомогу прийшла електрика

27 березня 2021, 14:12

Дослідження вчених з Університету штату Огайо показало, що прискорити загоєння ран можна завдяки електриці.

По всьому нашому тілу розташовані кровоносні судини, які відіграють одну з найважливіших ролей при загоєнні ран та захисті від бактерій, які можуть потрапити в організм.

Відео дня

Коли судини отримують травму, їхня структура порушується. Згодом вони загоюють себе самостійно, але вчені задалися питанням, чи можна прискорити цей процес. Своє дослідження вони опублікували в журналі Lab on a Chip, коротко про нього розповіло видання The Engineer.

У лабораторних випробуваннях, проведених з використанням людських клітин, вчені виявили, що стимуляція кровоносних судин електрикою показала помітне збільшення проникності кровоносних судин. Це є фізичною маркером, який вказує на можливе зростання нових судин.

Зміна проникності кровоносних судин означає, що ті можуть швидше доставити лейкоцити і кисень до місця рани, що стимулює її загоєння. Поки вчені не можуть точно пояснити, чому це відбувається. Згідно з попередніми висновками, електрика впливає на білки, які утримують клітини кровоносних судин разом, але ці результати не були остаточними.

Зараз вчені планують продовжити вивчення цієї теми та залучити до експериментів ширшу дослідницьку групу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X