Справжні таблетки. Екстазі допомагає лікувати посттравматичний стресовий розлад

6 травня 2021, 16:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

MДМА в поєднанні з розмовною терапією може успішно лікувати важкі випадки посттравматичного стресового розладу (ПТСР).

90% учасників дослідження, які отримували МДМА під час терапії, відчули значно більше зниження симптомів у порівнянні з тими, хто отримував виключно терапію або плацебо.

Відео дня

Це показало нове клінічне випробування, яке, як очікується, буде опубліковано в кінці цього місяця в науковому журналі Nature Medicine. Коротко про нього написало видання Dazed.

Через два місяці лікування 67% тих, хто приймав МДМА, позбулися симптомів ПТСР. У групі плацебо таких було 32%. Вчені також зазначили, що речовина не викликала особливих побічних ефектів — найсерйознішими виявилися нудота та втрата апетиту.

Традиційні фармацевтичні препарати зазвичай просто притупляють симптоми ПТСР, а тому дослідники знаходяться в активному пошуку альтернатив. Комбінація екстазі та розмовної терапії дозволяє мозку обробляти болючі спогади і зцілюватися. Однак вчені попереджають, що МДМА без терапії не буде автоматично викликати позитивні ефекти — тут важливо працювати з фахівцем.

У США можуть легалізувати це лікування в 2023 році. Для цього Управлінню з контролю за продуктами і ліками необхідно успішне проведення другої фази випробувань, яке зараз проходить за участю 100 осіб.

Також вчені розглядають екстазі як потенційні ліки для інших психічних захворювань — токсикоманії, обсесивно-компульсивних розладів, фобій, розладів харчової поведінки, депресії і тривожності.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X