У США створили два нових експрес-тести для діагностики COVID-19

24 лютого 2021, 12:26
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники Медичної школи Університету Міннесоти розробили два нових експрес-тести для діагностики COVID-19 .

Один з них призначений для виявлення варіантів COVID-19, а інший — для диференціації коронавірусу з іншими захворюваннями, у яких є схожі симптоми.

Хоча багато людей сподіваються на вакцини від COVID-19, широке поширення вакцин очікується тільки через кілька місяців. Поки цього не сталося, можливість швидко і точно діагностувати COVID-19 має вирішальне значення для мінімізації людських жертв і подальшого поширення вірусу.

Відео дня

В технології обох тестів використовується передова система CRISPR / Cas9. Перший тест — це експрес-діагностичний тест, який може розрізняти варіанти COVID-19. Цей тест може бути виконаний без спеціального досвіду або обладнання. Він використовує технологію, аналогічну домашньому тестуванню на вагітність, і дає результати приблизно через годину.

Другий, більш чутливий тест дозволяє дослідникам одночасно аналізувати один і той же зразок на COVID-19 (SARS-CoV-2), грип A і B і респіраторно-синцитіальний вірус шляхом вимірювання флуоресценції (світіння).

Ці віруси вирівзняються схожими симптомами, тому можливість їх виявлення і диференціації додає новий діагностичний інструмент для уповільнення поширення COVID-19. Цей тест також займає близько години і може бути легко масштабований. Необхідне обладнання є в більшості діагностичних лабораторій і багатьох дослідницьких лабораторіях.

«Затвердження вакцини проти SARS-CoV-2 дуже багатообіцяюче, але час між першими дозами і імунітетом населення може становити місяці», — сказав Марк Дж. Осборн, доктор філософії, доцент педіатрії Медичного університету Міннесоти. «Ця платформа для тестування може допомогти подолати розрив між імунізацією і імунітетом».

Щоб надати доступ до своєї нової технології тестування постачальникам медичних послуг і населенню, дослідники в даний час вивчають способи розширення масштабів і ліцензування своїх нових діагностичних засобів.

Раніше НВ писав, що ізраїльський стартап Scentech Medical заявив, що його миттєвий дихальний тест на коронавірус працює з рівнем точності 98 відсотків, аналогічно до стандартного тесту ПЛР.

У першому випробуванні брали участь 784 особи, які дихали в пристрій протягом 10 секунд. Результати з’являлися протягом декількох секунд.

За заявою компанії, пристрій, що використовує так звану технологію дихання — поєднання програмного та апаратного забезпечення — дозволяє з високою точністю розрізняти позитивні результати, негативні і результати тих людей, які мають антитіла проти COVID-19.

Scentech готується подати запит на схвалення від FDA, який вимагає як мінімум 91-відсоткової точності для тестів COVID-19.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X