Наскільки це небезпечно? У США фіксують різке зростання захворюваності на потенційно смертельний грибок

21 березня, 10:08
Candida auris може викликати інфекції у людей (Фото:Penn Dental Medicine)

Candida auris може викликати інфекції у людей (Фото:Penn Dental Medicine)

У медичних закладах США надто швидко зростає кількість хворих на стійкий до антибіотиків грибок Candida auris.

Дослідники з Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC) повідомили, що грибок, типу дріжджів під назвою Candida auris або C. auris, викликає серйозні захворювання у людей з ослабленою імунною системою.

Відео дня

Кількість людей, у яких діагностовано C. auris, а також тих, у кого під час скринінгу було виявлено, що вони є носіями C. auris, зростає із загрозливою швидкістю.

Candida auris може викликати інфекції у людей і є потенційно небезпечним через свою стійкість до багатьох типів антибіотиків. Це означає, що лікування інфекцій Candida auris може бути дуже складним і дорогим.

Candida auris був вперше виявлений у 2009 році у пацієнта в Азії. З того часу він був зареєстрований в більш ніж 30 країнах світу. Цей грибок може поширюватися у лікарнях та інших медичних закладах, особливо серед людей зі слабким імунітетом або з хронічними захворюваннями.

Тому важливо дотримуватися строгих заходів контролю за інфекціями, таких як регулярне миття рук, дезінфекція поверхонь та інших протиепідемічних заходів.

Попри високу стійкість до антибіотиків і можливість легкого поширення, Candida auris порівняно рідко викликає інфекції у середньому здорових людей. Однак, для людей зі слабким імунітетом, інфекції Candida auris можуть бути дуже серйозними і навіть смертельними. Тому важливо звернутися до лікаря, якщо виникають будь-які симптоми цього захворювання.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Редактор: Олена Басараб
Показати ще новини
Радіо NV
X