Досить однієї затяжки. Вейпінг дуже швидко змінює кровоносні судини — медики

27 серпня 2019, 10:58
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники з Університету Пенсільванії виявили негайну зміну кровоносних судин і кровообігу в організмі, після одного вдиху електронної сигарети.

Таке явище проявлялося, навіть коли нікотину в рідині для вейпінга не було, пише Science Alert.

«Електронні сигарети рекламуються як безпечні, і багато користувачів електронних сигарет переконані, що вони просто вдихають водяну пару. Але розчинники, ароматизатори і добавки в рідкій основі після випаровування піддають користувачів множинним пошкодженням дихальних шляхів і кровоносних судин», — розповіла радіолог Алессандра Капорале.

Відео дня

Щоб дослідити вплив тільки вейпа на здоров’я, Капорале і її колеги обстежували 31 дорослого у віці від 19 до 33 років, у яких в минулому не було куріння або явних серцево-судинних, респіраторних або судинних захворювань.

Кожному з цих учасників давали вейп з картриджем, в якому не було нікотину, тільки суміш води і пропіленгліколю або гліцерину. Потім учасникам було запропоновано зробити 16 трисекундних затяжок; МРТ була використана для дослідження їх кровоносних судин до і після.

Зосередившись на трьох артеріях в нозі, серці і мозку, дослідники помітили звуження кожної більш ніж на 30 відсотків. В середньому кровоносні судини розширювалися на 34 відсотки менше, ніж до вейпінга. Водночас рівень кисню в цих судинах також впав на 20 відсотків.

«Ми очікували ефекту, але ми ніколи не думали, що ефект буде таким, як те, що ми знайшли. Це не просто невелика зміна, яку ми виявляємо — це серйозний ефект», — зізнався рентгенолог Фелікс Верлі.

Важливо відзначити, що розмір вибірки тут невеликий. Але отримані дані дозволяють припустити, що вейпінг може пошкодити внутрішню оболонку наших кровоносних судин, відому як ендотелій.

«Поширена думка, що нікотин — це те, що є токсичним, але ми виявили, що існують ризики, незалежні від нікотину», — говорить Верлі.

Хоча інгредієнти в вейп-рідини можуть бути нешкідливими для їжі, при нагріванні вони можуть стати токсичними. При вдиханні ці токсини можуть проникати в кровотік, що може привести до запалення судин або до окислювального стресу.

З огляду на те, що вейпи існують вже близько 15 років, в даний час неможливо сказати, які довгострокові ефекти, але навіть короткострокові ефекти почали вивчатися лише недавно.

Майкл Сігел, вчений в галузі охорони здоров’я з Бостонського університету, який не брав участі в дослідженні, розповів Live Science, що нове дослідження підтверджує, що електронні сигарети, схоже, викликають деяку дисфункцію кровоносних судин, хоча ефект, мабуть, короткочасний.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X