Порятунок сотень тисяч життів. Швейцарські лікарі знайшли ефективний спосіб збереження донорських органів

10 червня, 14:01
Зберігання органів — складний процес, який постійно вдосконалюється (Фото:MicEnin/depositphotos)

Зберігання органів — складний процес, який постійно вдосконалюється (Фото:MicEnin/depositphotos)

Швидка доставка трансплантата реципієнту — важлива умова для успішної пересадки. Технологія заморозки органів, що застосовується зараз, дає лікарям зовсім небагато часу, і до того ж загрожує пошкодженням тканин. У Швейцарії знайшли вирішення цієї проблеми.

Термін зберігання донорських органів зазвичай невеликий. Донедавна для печінки він становив лише близько 9-12 годин.

Цього часу часто недостатньо, адже необхідно перевірити орган на відповідність цілій низці показників, а також транспортувати його до лікарні, де здійснюватиметься пересадка.

Відео дня

Підсумком цього стає те, що багато пацієнтів не встигають дочекатися трансплантату. Так, згідно зі статистикою, у США через це щодня вмирає 17 людей.

В Україні немає офіційних даних про пацієнтів, які потребують трансплантації. Але згідно з озвученими виданню Заборона підрахунками Юрія Андрєєва, який очолює Національний рух За трансплантацію, йдеться про 5 тис українців на рік.

Одним із факторів, здатних зробити потужний прорив у трансплантології, є розробка методів зберігання органів. Серйозних успіхів вдалося досягти вченим із дослідницької групи Liver4Life.

За допомогою апарату перфузії вони змогли зберегти донорську печінку без втрати її функції упродовж трьох днів. Про результати свого експерименту група повідомила через рік після операції, коли стало остаточно зрозуміло, що орган прижився і не доставляє проблем свому новому власникові.

У майбутньому Liver4Life планують випробувати технологію зберігання печінки протягом п'яти діб. За цей час невеликий фрагмент донорського органу має встигнути вирости до потрібних розмірів. Фахівці розробили апарат, який візьме на себе функції серця, легенів, нирок та шлунка, забезпечуючи транслантату очищення, постачання поживних речовин, крові, а також кисню.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X