Не просто вітаміни. Названо добавки, які знижують ризик аутоімунних захворювань

1 лютого, 12:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вітаміни впливають на аутоімунні захворювання (Фото:harvard.edu)

Вітаміни впливають на аутоімунні захворювання (Фото:harvard.edu)

Дослідники зі США виявили, що у людей, які приймали вітамін D або вітамін D плюс омега-3 жирні кислоти, частота аутоімунних захворювань була нижчою, ніж у людей, які приймали плацебо.

Робота медиків з клініки в Бостоні стосувалася різних захворювань, таких як ревматоїдний артрит, ревматична поліміалгія, аутоімунне захворювання щитовидної залози та псоріаз.

Відео дня

Команда перевірила свої припущення у великомасштабному дослідженні вітаміну D та омега-3  (VITAL), рандомізоване дослідження, в якому брали участь учасники протягом приблизно п'яти років. Дослідники виявили, що у людей, які вживали вітамін D або вітамін D та омега-3 жирні кислоти, рівень аутоімунних захворювань був значно нижчим, ніж у людей, які приймали плацебо.

« Дуже цікаво отримати ці нові та позитивні результати для нетоксичних вітамінів та добавок, що запобігають потенційно дуже важким захворюванням», — сказала старший автор Карен Костенбадер з Відділення ревматології, запалення та імунітету бостонської лікарні Брігама.

« Ми з нетерпінням чекаємо на відточення та розширення наших результатів і закликаємо професійні спільноти розглянути ці результати. та нові дані при розробці майбутніх посібників із профілактики аутоімунних захворювань у людей середнього та літнього віку», — додала вона.

VITAL - це рандомізоване подвійне сліпе плацебо-контрольоване дослідження за участю 25 871 людей (у віці 50 років і старше) та жінки  віці 55 років і старше) у США, проведене з метою вивчення можливості щоденного прийому харчових добавок з вітаміном D3 (2000 МО) або омега-3, які можуть знизити ризик розвитку раку, серцевих захворювань та інсульту у людей, які раніше не мали цих захворювань.

Учасники були розділені на групи випадковим чином і отримували вітамін D з добавкою омега-3 жирних кислот; вітамін D із плацебо; омега-3 жирні кислоти з плацебо; або лише плацебо. Перед запуском VITAL дослідники вирішили, що вони також вивчатимуть показники аутоімунних захворювань серед учасників у рамках додаткового дослідження.

« З огляду на переваги вітаміну D та омега-3 для зменшення запалення, нас особливо цікавило, чи можуть вони захистити від аутоімунних захворювань», — сказала Джоен Менсон, співавтор і керівник батьківського дослідження VITAL у Brigham.

Учасники відповіли на питання про нові діагнози захворювань, включаючи ревматоїдний артрит, ревматичну поліміалгію, аутоімунне захворювання щитовидної залози, псоріаз та запальне захворювання кишечника. Лікарі переглядали медичні карти пацієнтів, щоб підтвердити поставлені діагнози.

« Аутоімунні захворювання поширені серед людей похилого віку і негативно впливають на здоров'я та тривалість життя. Досі у нас не було перевіреного способу запобігти їм, а тепер у нас це вперше є», - сказала перший автор, Джілл Хан, науковий співробітник лікарні Brigham.

Серед пацієнтів, які отримували вітамін D, у 123 учасників у групі лікування та у 155 у групі плацебо був діагностований підтверджений атопічний дерматит ниження на 22%). Серед тих, хто приймав жирні кислоти, підтверджений атопічний дерматит виник у 130 учасників у групі лікування та у 148 у групі плацебо. Добавки з омега-3 жирними кислотами власними силами не призводили до значного зниження кількості аутоімунних захворювань, але дослідження виявило докази підвищеного ефекту після більш тривалого прийому добавок.

Необхідно додати, що в дослідження VITAL була включена велика і різноманітна вибірка учасників, але всі учасники були старшими, і результати не можуть бути застосовні до молодших людей, які перенесли атопічний дерматит у ранньому віці. У ході випробування тестувалися тільки одна доза і один склад кожної добавки.

Раніше НВ писав, що сотні лікарів та вчених з усього світу закликали сферу міжнародної системи охорони здоров'я підтримати поширення вітаміну D, який, за їхніми словами, сприяє зниженню ризику важкої форми COVID-19.

Медики заявляють, що вітамін D є доступним, а головне нетоксичним засобом, який можна рекомендувати людям під час пандемії.

Вчені проаналізували понад 188 наукових робіт з вітаміну D і дійшли висновку, що високий рівень вітаміну D у крові пов'язаний із нижчою частотою інфікування SARS-CoV-2. Багато статей вказують на те, що вітамін D знижує ризики тяжкого випадку COVID-19 оспіталізація, відділення інтенсивної терапії і навіть летальний кінець).

Інтервенційні дослідження та рандомізовані контрольовані випробування показують, що вітамін D може бути дуже ефективним лікуванням.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X