До 2040 року кількість хворих на діабет І типу подвоїться — австралійські вчені

7 жовтня, 15:31
Кількість хворих на діабет 1 типу зростає (Фото:unsplash)

Кількість хворих на діабет 1 типу зростає (Фото:unsplash)

Моделювання, проведене в найбільших медичних університетах Австралії, показало, що через 18 років кількість хворих на діабет у світі перевищить 17 млн осіб, що вдвічі більше, ніж зараз.

Згідно з вихідними даними, найбільше поширення діабет 1 типу має у США, Індії, Бразилії, Китаї, Німеччині, Великій Британії, Росії, Канаді, Саудівській Аравії та Іспанії.

Відео дня

На ці країни припадає 60% випадків діабету 1 типу у світі або трохи більше 5 мільйонів людей.

Також відомо, що 21% людей, які страждають від діабету 1 типу, живуть у країнах з низьким рівнем доходу та країнах з рівнем доходу нижчим за середній.

Загалом, у світі налічується 8.7 млн осіб, які страждають на цю недугу. І до 2040 року їхня кількість подвоїться, вважають австралійські вчені.

«Наші результати попереджають про суттєві негативні наслідки для суспільства та систем охорони здоров’я. Існує можливість врятувати мільйони життів у найближчі десятиліття, підвищивши стандарти лікування ЦД1 (включаючи забезпечення загального доступу до інсуліну та інших основних витратних матеріалів) та підвищивши поінформованість про ознаки та симптоми ЦД1, щоб забезпечити 100% рівень лікування, а також діагностику у всіх країнах», — йдеться у заяві доктора Грема Огла, співавтора дослідження та ад’юнкт-професора Сіднейського університету в Австралії.

Ще одним цікавим висновком, якого дійшли австралійські вчені, виявилося т. е. що цукровий діабет 1 типу вже не є хворобою, що діагностується у дитинстві. Згідно з їхніми даними, у 2021 році середній вік постановки діагнозу становив 32 роки.

Вчені відреагували на результати австралійського дослідження.

Доктор Мерилін Тан, клінічний ад’юнкт-професор медицини в галузі ендокринології Стенфордського університету в Каліфорнії, каже, що прогнозоване збільшення кількості людей, які живуть з діабетом, може бути пов’язане з покращенням тестування та лікування діабету.

Втім, вона не схильна применшувати ризики від хвороби та закликає всіх стежити за здоров’ям уважніше.

«Діабет подвоює ризик серцево-судинних захворювань та збільшує ймовірність інших ускладнень, таких як хвороби очей, хвороби нирок, невропатія та інфекції, — також зазначив Тан. — Також він підвищує потребу в операціях та робить госпіталізації частішими. Пацієнти з погано контрольованим діабетом часто почуваються гірше, ніж пацієнти без діабету. Для лікування інфекції, а також для загоєння ран подібним пацієнтам потрібно більше часу. Інсулін та ліки від діабету, витратні матеріали для тестування та діабетичні технології також дуже дорогі».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X